Алкогольна енцефалопатія на МРТ

На підставі магнітно-резонансної томографії, виконаної з використанням томографа потужністю від 1,5 Тесла та вище, пацієнт може бути направлений на консультацію до кардіолога, гематолога, терапевта та інших вузькоспрямованих фахівців. Лікарями на знімках виявляються осередки ураження головного мозку та їх розміри, що є важливим для розробки лікувальної стратегії.

Алкогольна енцефалопатія – це ураження клітин головного мозку, спричинене систематичним зловживанням спиртних напоїв. Етанол провокує системні дегенеративні зміни мозкової структури та призводить до функціональних порушень. За наявності у людини алкогольної залежності рекомендується пройти МРТ при алкогольній енцефалопатії, щоб своєчасно виявити патологію та призначити її комплексне лікування.

Симптоми алкогольної енцефалопатії

Симптоматичні прояви хвороби можуть бути різними залежно від її стадії та локалізації уражених мозкових клітин. Однак можна виділити такі загальні ознаки алкогольної енцефалопатії:

  • зниження ваги та погіршення апетиту;
  • поява галюцинацій та марення;
  • головний біль помірного та сильного характеру;
  • перепади настрою, які виникають без видимих причин;
  • судомні напади та порушення сну.

Алкогольна енцефалопатія проходить три стадії на підставі тривалості залежності від алкоголю. Згодом розвивається тремор кінцівок, прогресує деменція. За відсутності своєчасної реакції може настати інвалідність, і навіть смерть. Тому потрібна МРТ діагностика алкогольної енцефалопатії при перших проявах мозкових порушень, спровокованих зловживанням алкоголю.

Діагностика алкогольної енцефалопатії на МРТ

Медична діагностика алкогольної енцефалопатії включає цілий комплекс обстежень, у тому числі УЗД, електроенцефалограму, лабораторні аналізи сечі та крові. Коли діагностується алкогольна енцефалопатія на МРТ, лікарями на знімках виявляються осередки ураження головного мозку та їх розміри, що є важливим для розробки лікувальної стратегії.

На підставі магнітно-резонансної томографії, виконаної з використанням томографа потужністю від 1,5 Тесла та вище, пацієнт може бути направлений на консультацію до кардіолога, гематолога, терапевта та інших вузькоспрямованих фахівців.

Висновок

При відповіді на питання чи показує МРТ алкогольну енцефалопатію, зазначається саме виявлення патологічних ділянок головного мозку. Для встановлення більш точного діагнозу потрібне проведення цілого комплексу інструментальних та лабораторних обстежень та використання сучасного обладнання.

Інформація та запис на прийом