Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Аневризм на МРТ

Для виявлення аневризм краще виконувати МР-ангіографію артерій головного мозку з контрастуванням. Це найкращий спосіб чітко візуалізувати судини та виявити анатомічні структурні зміни. Введення контрастної речовини не проводять при обстеженні дітей, вагітних та пацієнтів із хворобами печінки, нирок у гострій стадії.
МРТ із контрастним посиленням

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) є ефективною діагностичною процедурою виявлення судинних порушень. Для виявлення аневризми мозку та інших патологій судин використовують спеціальну технологію – ангіографію. Вона передбачає запровадження контрастного речовини для підсвічування уражених ділянок мозку.

Що таке аневризм?

Аневризм – це патологія мозкових артерій, пов’язана з розширенням окремих судин. Через це структура артеріальних стін змінюється, що призводить до порушення струму крові. Такий стан запускає комплекс небезпечних процесів, поступово розтягнуті судинні стінки починають негативно впливати на прилеглі тканини.

Згодом оболонка аневризми стає настільки тонкою, що розривається і кров виливається в мозок. Цей процес називають геморагією. Це вкрай небезпечний стан, який може спровокувати інвалідність та навіть загибель людини. Тому аневризму важливо виявити на ранній стадії розвитку.

Як виникає аневризму і що собою являє?

Аневризма формується внаслідок низки несприятливих зовнішніх і внутрішніх впливів на судини. Структура артерій змінюється з кількох причин:

  • механічне одержання травм;
  • патології сполучної тканини;
  • наявність спадкової схильності (родичі стикалися з аневризмою);
  • прогресування аутоімунних розладів;
  • перенесення інфекційних захворювань чи наявність пухлин головного мозку.

Якщо у людини спостерігається гіпертензія (підвищений кров’яний тиск), хронічні стреси, і вона не займається лікуванням цих захворювань, то згодом може сформуватися аневризму. Тривалий час судинні зміни протікають безсимптомно, але рано чи пізно вони дадуть себе знати.

Чи показує МРТ аневризму головного мозку?

При виконанні МРТ знімка патологічні зміни судинних стінок будуть видно як з контрастуванням, так і без нього. Спеціаліст при дослідженні зображення може встановити таке:

  • обсяг та локалізацію артеріального ушкодження;
  • судинні розширення;
  • наявність запалень та пошкоджень судин;
  • ознаки атеросклерозу.

Важливо при цьому вміти відрізняти ознаки аневризми від інших судинних патологій, але кваліфікований фахівець може справитися з цим, і поставити точний діагноз.

Який вид МРТ слід зробити для діагностики аневризм в головному мозку?

Для виявлення аневризм краще виконувати МР-ангіографію артерій головного мозку з контрастуванням. Це найкращий спосіб чітко візуалізувати судини та виявити анатомічні структурні зміни. Введення контрастної речовини не проводять при обстеженні дітей, вагітних та пацієнтів із хворобами печінки, нирок у гострій стадії.

Особливості проведення МРТ при аневризмі головного мозку

МРТ діагностику судин головного мозку проводять за стандартною схемою. Фахівець робить кілька знімків, після чого оцінює їх, виявляє відхилення від нормального стану мозкових артерій. Складається протокол дослідження, який з розшифровкою направляється лікарю.

Як відбувається процедура МРТ-дослідження

Людину поміщають на рухомий стіл та знімають зображення. Він повинен лежати нерухомо, попередньо потрібно зняти всі металеві предмети, оскільки в основі роботи томограф лежить магнітна технологія. Особливої попередньої підготовки пацієнта не потрібно. Тривалість обстеження становить приблизно 15-20 хвилин, ще стільки ж йде на складання висновку лікарем.

Інформація та запис на прийом