Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Анкілозуючий спондиліт / хвороба Бехтерєва на МРТ

МРТ при хворобі Бехтерєва є одним із найбільш ефективних діагностичних методів, адже дозволяє виявити локальні прояви захворювання, зокрема виявити уражені фіброзні кільця та інші структури.

Що таке хвороба Бехтерєва?

Анкілозуючий спондиліт, який у медичній практиці також називають хворобою Бехтерєва – патологія, що зачіпає сполучні тканини. Найчастіше патологічний процес поширюється на фіброзні кільця та зв’язки хребта, суглоби, периферичну нервову систему, інші органи та системи.

Прогресування хвороби призводить до розростання кісткових структур, приносить пацієнтові болісний біль. Щоб уникнути інвалідності, рекомендується звернутися до лікаря та пройти МРТ діагностику хвороби Бехтерєва.

Симптоми хвороби Бехтерєва

Анкілозуючий спондиліт характеризується поступовим багаторічним розвитком. Патологія починається з незначних проявів у юності, але згодом наростають такі ознаки хвороби Бехтерєва:

  • обмеження рухливості хребта;
  • посилення болю в спині в нічний час;
  • підвищена стомлюваність і млявість;
  • поява артритів, поширення болю в ділянку малого тазу.

Найменші симптоми не варто ігнорувати, а відразу звертатися до лікаря. Чим раніше буде виявлено анкілозуючий спондиліт та призначено лікування, тим вища ймовірність повернутися до повноцінного життя, повністю поборова хвороба.

Діагностика хвороби Бехтерєва на МРТ

МРТ при хворобі Бехтерєва є одним із найбільш ефективних діагностичних методів, адже дозволяє виявити локальні прояви захворювання, зокрема виявити уражені фіброзні кільця та інші структури.

Хвороба Бехтерева на МРТ можна виявити із застосуванням Т1 та Т2 FatSat (або T2 STIR) імпульсних послідовностей. Анкілозуючий спондиліт на МРТ добре фіксується під час обстеження різних хребетних відділів у сагітальній проекції, коли товщина зрізу становить менше чотирьох міліметрів.

Висновок

Можна однозначно сказати, чи показує МРТ хвороба Бехтерева, адже магнітно-резонансна томографія є основним способом діагностики анкілозуючого спондиліту. Бажано проходити обстеження хребта з профілактичною метою, коли хворобливі відчуття та інші симптоматичні прояви ще не такі суттєві.

Це стає фундаментом успішного лікування, повного відновлення функціональності організму. При ігноруванні патології існує висока ймовірність інвалідності, важливо уникнути цього.

5/5 - (1 vote)

Інформація та запис на прийом