Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Асептичний некроз головки стегнової кістки на МРТ

МРТ діагностика асептичного некрозу головки стегнової кістки – ефективна методика виявлення руйнування кісткової тканини. Вона дає можливість виявити деструктивні зміни в кістковому мозку та остеонекроз на початковому етапі, чого важче досягти за допомогою комп'ютерної томографії або рентгена.

Що таке асептичний некроз головки стегнової кістки?

Асептичний (аваскулярний) некроз головки стегнової кістки або скорочено АНГБК – розсмоктування та відмирання тканин кістки через недостатнє надходження крові. Внаслідок поступового руйнування суглобів людина стає схильним до переломів кісток, а функціональність нижньої кінцівки істотно порушується.

Виділяють два різновиди АНГБК – первинний та вторинний. Первинний некроз не має точно встановленої причини і пов’язаний із генетичною схильністю. Вторинний некроз розвивається на тлі травм суглобів чи кісток, атеросклерозу, судинних запалень та інших патологій.

Стадії асептичного некрозу головки стегнової кістки на МРТ

Виділяють п’ять стадій асептичного некрозу головки стегнової кістки на МРТ. Вони характеризуються різним ступенем руйнування тканин кісток. У міру розвитку хвороби інтенсивність болю та набряклості наростає:

  • нульова стадія – симптоми хвороби відсутні, на знімках МРТ можна виявити незначні зміни струму крові;
  • початкова оборотна – виникають біль та набряклість через руйнування до 10% кісткової тканини, ознаки асептичного некрозу головки стегнової кістки на МРТ – набряки кісткового мозку;
  • початкова незворотня – руйнування до 30% кісткової тканини, розвиток остеосклерозу, добре видимий на МРТ;
  • стадія вторинного артрозу – через ураження 50% кісткової тканини суглобові болі постійні та сильні, рухливість кінцівки сильно обмежується;
  • фінальна стадія – повна руйнація стегнової голівки.

Діагностика асептичного некрозу головки стегнової кістки

МРТ діагностика асептичного некрозу головки стегнової кістки – ефективна методика виявлення руйнування кісткової тканини. Вона дає можливість виявити деструктивні зміни в кістковому мозку та остеонекроз на початковому етапі, чого важче досягти за допомогою комп’ютерної томографії або рентгена.

Асептичний некроз головки стегнової кістки на МРТ можна виявити при виконанні томографії без контрастування з отриманням зважених Т1 або Т2 знімків. Ефективним стає використання томографів потужністю 1,5 Тесла та більше.

Висновок

МРТ діагностика є ключовим методом виявлення хвороби Альбека (асептичного некрозу), адже лише за її допомогою можна виявити деструктивні зміни суглобових тканин на ранніх стадіях. Чим раніше буде поставлено точний діагноз та призначено лікування, тим більше шансів на одужання.

Інформація та запис на прийом