Асептичний спондиліт на МРТ

Асептичний спондиліт на МРТ виконується з використанням Т1 та Т2 FatSat послідовностей на томографах потужністю від 1,5 Тесла та вище. Важливо обстежити хребетні відділи у різних проекціях.

Що таке асептичний спондиліт?

Асептичний спондиліт – це запальний процес хребетного стовпа, який торкається міжхребцевих дисків. В результаті прогресують дегенеративні трансформації хрящової тканини і порушується робота деяких внутрішніх органів.

МРТ діагностика асептичного спондиліту дозволяє на ранніх стадіях виявити патогенні зміни та призначити кваліфіковане індивідуальне лікування. Без професійного втручання існує ризик серйозних ускладнень.

Симптоми асептичного спондиліту

Про те, що розвиваються запальні ураження міжхребцевих дисків, свідчать такі ознаки асептичного спондиліту:

  • підвищення температури тіла до 39 градусів;
  • поява больового синдрому, що локалізується в області уражених дисків;
  • втрата апетиту та зниження маси тіла;
  • загальна втома та зниження працездатності;
  • порушення роботи органів малого тазу;
  • виникнення блювотних позивів.

Інкубаційний період хвороби становить від кількох тижнів до місяців. Патологічний процес поступово розвивається, оскільки запальні вогнища розростаються і можуть торкатися інших органів. При ігноруванні проблеми можливе зараження мозку, нирок, печінки і навіть смерть.

Діагностика асептичного спондиліту на МРТ

На початковому етапі діагностики лікарі проводять збір анамнезу та виконують лабораторні аналізи сечі та крові. Однак, для отримання детальної картини захворювання призначають МРТ при асептичному спондиліті. Процедура дає змогу виявити патологічні ділянки розповсюдження запалення.

Асептичний спондиліт на МРТ виконується з використанням Т1 та Т2 FatSat послідовностей на томографах потужністю від 1,5 Тесла та вище. Важливо обстежити хребетні відділи у різних проекціях.

Висновок

Рання діагностика хвороби є ключем до її успішного лікування. На відміну від рентгенографії на запитання, чи показує МРТ асептичний спондиліт, можна дати однозначно ствердну відповідь. Цей вид обстеження дає фахівцям розгорнуту картину патології та можливість призначити ефективну терапію.

Важливо звертатися за допомогою з появою перших симптомів хвороби. Адже що раніше розпочати лікування, то більша ймовірність повного одужання без виникнення ускладнень.

Інформація та запис на прийом