Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Атеросклероз на МРТ

МРТ при атеросклерозі судин головного мозку є дієвою методикою виявлення хвороби навіть на ранніх стадіях формування, коли потовщення стінок судин становить близько міліметра.

Що таке атеросклероз

Атеросклероз – патологія, що проявляється частковим чи повним звуженням просвіту кровоносних судин через накопичення у яких холестерину (так званих холестеринових бляшок). В результаті розвивається порушення обміну речовин та втрачається функціональність артерій та вен. За відсутності своєчасного лікування хвороба може призвести до критичних наслідків і навіть смерті.

Симптоми атеросклерозу судин головного мозку

Вирізняють такі ознаки атеросклерозу головного мозку:

  • порушення роботи мовного апарату;
  • проблеми з пам’яттю та когнітивними процесами;
  • судоми та непритомність;
  • шум у вухах, розлади вестибулярного апарату.

Патологічна симптоматика схильна до поступового прогресування, якщо на неї не реагувати. Хворому стає складніше орієнтуватися у просторі, дедалі частіше з’являються провали у пам’яті, розумові порушення. МРТ при атеросклерозі судин головного мозку є дієвою методикою виявлення хвороби навіть на ранніх стадіях формування, коли потовщення стінок судин становить близько міліметра.

Діагностика атеросклерозу на МРТ

Атеросклероз на МРТ можна діагностувати за низкою патологічних змін, що фіксуються на знімках. Серед них можна виділити звуження артеріального просвіту, порушений кровообіг, аневризму, відкладення холестерину, деформації судинних стінок. Сканування дає повну інформацію про стан артерій головного мозку.

Можна однозначно сказати, чи МРТ показує атеросклероз мозку. Ангіографія (томографія судин головного мозку) дозволяє діагностувати атеросклероз, якщо на знімках буде виявлено на 15-20% звужений артеріальний просвіт. Високу інформативність мають Т1-зважені зображення, зроблені на томографах потужністю від 1,5 Тесла і вище.

Висновок

Комплексна МРТ-діагностика атеросклерозу дозволяє поставити остаточний діагноз за рахунок візуалізації патологічних структур. Для отримання додаткових відомостей магнітно-резонансну томографію доповнюють УЗД, КТ судин та інші діагностичні обстеження. Виявлення атеросклеротичного ураження дозволяє відразу розробити лікувальний план і запобігти критичного ураження кровоносних судин.

Інформація та запис на прийом