Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Боковий аміотрофічний склероз на МРТ

Бічний аміотрофічний склероз - найпоширеніша форма хвороби рухового нейрона, яка є нейродегенеративним захворюванням, що вражає рухові нейрони в головному і спинному мозку.

Що таке боковий аміотрофічний склероз?

Бічний аміотрофічний склероз (БАС) – це одна з форм ураження нейронів головного мозку, що відповідають за рухові функції людини. У результаті цього розвиваються різні порушення роботи м’язів і кісток – скутість рухів, м’язова атрофія, параліч кінцівок та інше. Не можна назвати точні причини розвитку бічного аміотрафічного склерозу, хоча в кожного десятого хворого серед родичів були випадки БАС. Це свідчить про деяку спадкову схильність, але вона не є основним чинником ураження мозкових нейронів.

Симптоми бічного аміотрофічного склерозу

Виділяють такі симптоматичні ознаки бічного аміотрофічного склерозу:
  • поступове ослаблення різних м’язів;
  • виснаження і подальший параліч кінцівок;
  • проблеми з утриманням рівноваги;
  • утруднення в мовленні;
  • порушення обміну речовин.
Симптоми БАС схильні до поступового посилення, тому необхідна МРТ діагностика бічного аміотрофічного склерозу, щоб якнайшвидше виявити патологію і почати її лікування. Хоча не існує дієвої методики, яка дозволила б повністю вилікувати хворого на БАС, але можна сповільнити прогресування хвороби та усунути деякі симптоми.

Діагностика бічного аміотрофічного склерозу на МРТ

МРТ за бічного аміотрофічного склерозу є другорядним діагностичним методом, бо такі самі ознаки на томографічних знімках характерні для інших мозкових уражень. Тому магнітно-резонансну томографію застосовують спільно з іншими методиками скоріше для уточнення діагнозу, ніж для його постановки. Застосовуються й інші діагностичні методи, зокрема біохімічні лабораторні аналізи, серологічні тести, прикроватне тестування. Бічний аміотрофічний склероз на МРТ диференціюють за допомогою сучасних томографів, потужність яких становить від 1,5 Тесла і вище.

Висновок

Чи показує МРТ діагностика бічного аміотрофічного склерозу – вона скоріше спрямована на виявлення уражених нейронів головного мозку і розробку якісної лікувальної стратегії. Вона відіграє важливу роль з точки зору полегшення страждань пацієнта і продовження терміну його життя. Підтримувальна терапія допоможе знизити інтенсивність симптоматичних проявів.

Інформація та запис на прийом