Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Чи можна робити МРТ із брекетами

Існує думка, що носіння брекетів є абсолютним протипоказанням до проведення магнітно-резонансної томографії. Насправді, це не так. Вдаватися до МРТ можна навіть пацієнтам із брекетами, якщо без цього обстеження неможливо діагностувати певні патології. У деяких ситуаціях без якісної діагностики здоров'я пацієнта перебуває у небезпеці, тому томографію виконують незалежно від встановлених брекетних систем.

Проведення МРТ-діагностики пов’язане із впливом магнітного випромінювання. Тому перед виконанням процедури пацієнтів просять зняти всі металеві предмети: кільця, сережки, хрестики, прибрати мобільні телефони, банківські картки, ключі та інше. Але людям, які проходять лікування у ортодонту і носять брекетні системи, не можна їх зняти. Чи вплине це на ефективність МРТ?

Чи роблять МРТ із брекетами?

Існує думка, що носіння брекетів є абсолютним протипоказанням до проведення магнітно-резонансної томографії. Насправді, це не так. Вдаватися до МРТ можна навіть пацієнтам із брекетами, якщо без цього обстеження неможливо діагностувати певні патології. У деяких ситуаціях без якісної діагностики здоров’я пацієнта перебуває у небезпеці, тому томографію виконують незалежно від встановлених брекетних систем.

Брекети можуть пошкодитися через МРТ?

Невірний стереотип у тому, що магнітне випромінювання впливає стан брекетів. Магнітне поле не піддає брекетні системи наступним впливам:

  • не псує їх;
  • не ламає;
  • не розплавляє;
  • не стимулює виділення токсичних речовин.

Металеві конструкції після магнітного опромінення зберігають початкову форму та структуру. Вони продовжують повноцінно виконувати поставлені перед ними завдання щодо виправлення форми прикусу. Тому не потрібно буде змінювати брекети після проведення МРТ, у цьому немає потреби.

Чи вплине наявність брекетів на точність МРТ?

Що стосується точності діагностики, то брекети якоюсь мірою її знижують. Метал резонує з випромінюванням томографа, призводячи до спотворення та розмиття знімків. Однак це відбувається тільки у випадках, коли магнітне поле безпосередньо впливає на брекети, тобто під час обстеження головного мозку. В інших ситуаціях зубні конструкції ніяких не потрапляють у поле зору апарату та не впливають на його роботу.

У сучасній стоматології ефективно застосовують брекетні системи з титану та кераміки. Вони витісняють старі металеві конструкції і ніяк не впливають на результати МРТ. Перед проведенням діагностики краще проконсультуватися із стоматологом-ортодонтом. Найчастіше немає жодних протипоказань, а зняття брекетів перед виконанням МРТ практикують лише крайніх випадках.

5/5 - (1 vote)

Інформація та запис на прийом