Cпондилодисцит на МРТ

При підозрі на поразку міжхребцевих дисків запального характеру обов'язково призначають магнітно-резонансну томографію. Обстежуються ті відділи хребта, у яких, на думку лікаря, локалізується патологічний процес. Спондилодисцит на МРТ чітко візуалізується на деталізованих знімках.

Що таке спондилодисцит?

Спондилодисцит – запальна поразка міжхребцевих дисків та прилеглих до них тіл хрящів. Воно має інфекційний характер та розвивається на тлі зараження піогенними мікроорганізмами. Патологія найчастіше є результатом ускладнень простатиту, циститу, пієлонефриту та інших запальних захворювань органів сечовидільної системи у жінок та чоловіків. МРТ при спондилодисциті є ефективною діагностичною методикою явища вогнища запального процесу та уражених міжхребцевих дисків.

Симптоми спондилодисциту

При поразці міжхребцевих дисків даються взнаки такі ознаки спондилодисциту:

  • загальна слабкість організму;
  • хронічний біль у попереку, грудині або шиї залежно від ураженого відділу хребта;
  • посилення больових відчуттів під час руху, сидіння;
  • підвищене виділення поту;
  • слабкість і оніміння кінцівок.

Симптоматичні прояви мають схильність до наростання, тому потрібна якомога рання МРТ діагностика спондилодисциту. Вона доповнюється лабораторними аналізами крові, рентгенографією, комп’ютерною томографією та іншими обстеженнями за призначенням лікаря.

Діагностика спондилодисциту на МРТ

При підозрі на ураження міжхребцевих дисків запального характеру обов’язково призначають магнітно-резонансну томографію. Обстежуються ті відділи хребта, у яких, на думку лікаря, локалізується патологічний процес. Спондилодисцит на МРТ чітко візуалізується на деталізованих знімках.

Для якісної діагностики необхідно використовувати томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Після встановлення діагнозу слід взяти зразок тканини з ураженого міжхребцевого диска для визначення збудника хвороби та призначення грамотного лікування. Може використовуватися медикаментозна терапія, а при її неефективності виконуватися дренування запаленої ділянки.

Висновок

Ствердна відповідь на запитання показує МРТ спондилодисцит, робить цю процедуру ключовою при виявленні та лікуванні хвороби. Вона грає найважливішу роль постановці діагнозу і встановленні локалізації патологічного процесу. Від цієї інформації відштовхуються при призначенні ефективного лікувального плану, який буде індивідуальним для кожного пацієнта.

Інформація та запис на прийом