Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Дисциркуляторна енцефалопатія на МРТ

Для виявлення дисциркуляторної енцефалопатії на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла і вище. Обстеження проводиться із використанням контрастної речовини для кращої візуалізації кровоносних судин, доповнюється іншими видами діагностики.

Що таке дисциркуляторна енцефалопатія?

Дисциркуляторна енцефалопатія, яку також називають хронічною ішемією мозку – патологія, що розвивається через недостатнє постачання кисню головного мозку. Захворювання призводить до того, що з кровоносних судин до мозкових відділів не надходить достатньо мікроелементів і вітамінів, необхідні їх нормальної роботи. МРТ при дисциркуляторній енцефалопатії дозволяє чітко локалізувати ділянки головного мозку, які недоотримують корисні речовини.

Симптоми дисциркуляторної енцефалопатії

Симптоматичні прояви хвороби характеризуються поступовим наростанням. Можна виділити такі ознаки дисциркуляторної енцефалопатії:

  • підвищена дратівливість та зниження концентрації уваги;
  • головний біль, запаморочення та похитування під час ходьби;
  • зниження розумової та фізичної працездатності;
  • депресивний стан та відсутність бажання жити.

Порушення мозкового кровообігу можуть супроводжуватися тремором кінцівок, порушеннями ходи до втрати свідомості. При виявленні перших симптомів важливо пройти обстеження у фахівця, включаючи діагностику МРТ дисциркуляторної енцефалопатії.

Діагностика дисциркуляторної енцефалопатії на МРТ

Обстеження для виявлення порушень мозкового кровообігу включає клінічні аналізи крові, електрокардіограму, УЗД судин, консультації профільних лікарів. Дисциркуляторна енцефалопатія на МРТ чітко проявляється у вигляді мозкових ділянок, які недоотримують кисень та корисні речовини.

Для виявлення хвороби необхідно пройти МРТ голови та шийного відділу хребта на томографічному апараті потужністю від 1,5 Тесла та вище. Обстеження проводиться із запровадженням контрастної речовини для кращої візуалізації кровоносних судин, доповнюється іншими видами діагностики.

Висновок

Відповідаючи на запитання, чи МРТ показує дисциркуляторну енцефалопатію, варто відзначити ефективність цієї процедури для виявлення порушень мозкового кровообігу. Хоча для проходження цього виду діагностики пацієнта направляє терапевт після первинного огляду взяття стандартних лабораторних аналізів. Раннє виявлення хвороби є запорукою успішного одужання без істотного зниження якості життя.

Інформація та запис на прийом