Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Екстрагенітальний ендометріоз на МРТ

При виявленні розростання тканин МРТ діагностика зовнішнього ендометріозу є ключовою методикою, яка доповнює візуальний огляд у гінекологічному кріслі, кольпоскопію, комп'ютерну томографію, ультразвукову діагностику та інші форми обстеження. Вона дозволяє встановити розміри та стадію розвитку патології, визначити обсяги патологічних тканин.

Що таке екстрагенітальний ендометріоз?

Екстрагенітальний ендометріоз – це форма доброякісного розростання тканин порожнини матки та цервікального каналу, при якій патологічний процес виходить за межі матки та може поширюватися поза репродуктивною системою. Це рідкісна патологія, обумовлена тим, що ендометріоз на ранній стадії не піддавався лікуванню. Щоб уникнути цього, слід виявити екстрагенітальний ендометріоз на МРТ до моменту його переходу до такої небезпечної стадії.

Симптоми зовнішнього ендометріозу

Можна відзначити такі ознаки екстрагенітального ендометріозу:

  • рясні кровотечі з піхви, не пов’язані з менструаціями;
  • збліднення та пожовтіння шкірних покривів;
  • дискомфортні відчуття під час та після інтимної близькості;
  • складності із зачаттям та народженням дитини.

Головною небезпекою ендометріозу, що розвивається, є втрата можливості стати матір’ю через суттєве ураження матки. Також є небезпека переходу споконвічно доброякісної освіти в онкологічну стадію. Тому з виконанням МРТ при екстрагенітальному ендометріозі не можна затягувати жодної секунди.

Діагностика екстрагенітального ендометріозу на МРТ

При виявленні розростання тканин МРТ діагностика зовнішнього ендометріозу є ключовою методикою, яка доповнює візуальний огляд у гінекологічному кріслі, кольпоскопію, комп’ютерну томографію, ультразвукову діагностику та інші форми обстеження. Вона дозволяє встановити розміри та стадію розвитку патології, визначити обсяги патологічних тканин.

Щоб діагностика була ефективною, а зображення максимально деталізованими, застосовуються сучасні апарати потужністю від 1,5 Тесла. Якщо під час обстеження виникнуть підозри на злоякісне переродження хвороби, то береться зразок біологічного матеріалу для гістологічного дослідження.

Висновок

Щоб сказати, чи показує МРТ зовнішній ендометріоз, необхідно оцінити технічні характеристики використовуваної техніки. Застосування сучасних томографів дозволяє виявляти розростання тканин шийки матки, зовнішніх статевих органів та інших структур на ранніх стадіях формування, що забезпечує високу ймовірність успішного лікування. Від цього залежить можливість для жінки в майбутньому стати матір’ю.

Інформація та запис на прийом