Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Енхондрома кістки на МРТ

МРТ діагностика енхондроми кістки може проявитися виявлення доброякісних хрящових пухлин на суглобах, кістках, інших структурах. Цю методику рекомендується використовувати спільно з іншими діагностичними процедурами – рентгенографією, комп'ютерною томографією, біопсією для отримання повної інформації про картину хвороби.

Що таке енхондрома?

Енхондрома кістки на МРТ – хрящова пухлина доброякісного характеру, яка найчастіше розвивається на трубчастих кісткових структурах. Поширено виявлення цього новоутворення на малогомілкової та стегнової кістках. Патологія може розвиватися як із спадкових, так і з генетичних причин. Провокувати хворобу може генетична схильність, вона також формується на тлі переломів, кісткових травм, запальних процесів суглобів в анамнезі.

Симптоми енхондроми кістки

Ознаки енхондроми кістки можуть бути незначними і не виявлятися на ранніх етапах розвитку хвороби (навіть протягом десятків років). Згодом новоутворення починає зростати, що супроводжується такими симптомами:

  • сильний біль у місцях формування пухлини;
  • посилення больових відчуттів при фізичній активності;
  • запалення та припухлість;
  • зниження мобільності суглобів.

Енхондрома плечової кістки на МРТ та будь-яких місць локалізації вимагає своєчасної діагностики та початку лікування, оскільки чим більше стає новоутворення, тим складніше буде його позбутися.

Діагностика енхондроми кістки на МРТ

Енхондрома берденної кістки на МРТ та будь-яких інших областей формування може бути виявлена на будь-якому етапі розвитку патології. Використання сучасного томографа потужністю 1,5 Тесла та вище із застосуванням техніки контрастування дозволяє отримати деталізовані знімки різних кісткових структур. На них будуть чітко видно місця локалізації пухлин, їх розмір та характер.

Рекомендується проходити регулярні профілактичні МРТ обстеження, щоб виявити енхондрому, що розвивається безсимптомно. Це стає ключем до ефективного лікування та повного звільнення від патології.

Висновок

МРТ діагностика енхондроми кістки може проявитися виявлення доброякісних хрящових пухлин на суглобах, кістках, інших структурах. Цю методику рекомендується використовувати спільно з іншими діагностичними процедурами – рентгенографією, комп’ютерною томографією, біопсією для отримання повної інформації про картину хвороби.

Багато енхондромів не вимагають лікування, а тільки спостереження. При суттєвому збільшенні утворень у розмірах, що загрожує переломами, рекомендується виконати висічення пухлини.

Інформація та запис на прийом