Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Гонартроз (артроз колінного суглоба) на МРТ

Гонартроз на МРТ можна знайти за характерними змінами в м'яких тканинах. Тому важливо, щоб МРТ діагностика гонартрозу колінного суглоба має бути проведена якомога раніше.

Що таке гонартроз?

Гонартроз – це різновид артрозу, який характеризується ураженням гіалінового хряща колінного суглоба. Захворювання має дегенеративно-дистрофічний характер, згодом схильне до прогресування. Патологія проходить через кілька стадій, пов’язаних із поступовим зміною структури гіалінового хряща. Він стає більш тонким, а якщо не вжити жодних дій, згодом може зовсім зникнути.

Симптоми гонартрозу колінного суглоба

Основні ознаки гонартрозу колінного суглоба схильні до поступового прогресування. Вирізняють такі патологічні прояви:

  • болючі відчуття в коліні, які посилюються при навантаженні;
  • запалення та набряклість суглоба, яка може виникати та зникати;
  • набрякання коліна через скупчення синовіальної рідини в ньому;
  • хрускіт і порушення рухливості коліна.

Згодом людині стає складно виконати прості рухи – зігнути і розігнути ногу, тому що ці дії супроводжуються болючим болем. Тому МРТ діагностика гонартрозу колінного суглоба має бути проведена якомога раніше.

Діагностика гонартрозу колінного суглоба на МРТ

Гонартроз на МРТ можна знайти за характерними змінами в м’яких тканинах. Щоб відрізнити ураження гіалінового хряща коліна від інших суглобових проблем, діагностика має бути комплексною. Вона включає УЗД, КТ та магнітно-резонансну томографію, що дає лікарю велику інформацію про стан суглоба та навколишніх структур.

Висновок

Відповідаючи на запитання, чи МРТ показує артроз колінного суглоба можна дати наступну відповідь: для діагностування захворювання потрібно провести цілий ряд обстежень. Також важливо відстежувати зміни у суглобових структурах із часом. Тому знадобиться виконання не однієї, а кількох процедур. Важливу роль відіграє проходження регулярних профілактичних обстежень коліна, незалежно від того, чи стикаєтесь ви з болем і набряком або вони вас не турбують.

Інформація та запис на прийом