Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Хондромаляція надколінка на МРТ

МРТ діагностика хондромаляції надколінка є більш дієвою методикою порівняно з рентгенографією та УЗД, оскільки дає можливість виявити патологію на початкових етапах, без видимих симптоматичних проявів.

Що таке хондромаляція надколінка?

Хондромаляція надколінка та колінного суглоба на МРТ є діагностованим розм’якшенням та руйнуванням суглобового хряща поверхні надколінка. Внаслідок цього суглоб втрачає еластичність, рухи кінцівки обмежуються. Основною причиною розвитку хвороби стає надмірна фізична активність, тому хондромаляція часто виникає у професійних спортсменів, причому навіть у молодому віці.

Симптоми хондромаляції надколінка

Хондромаляція на МРТ добре помітна вже на початкових етапах розвитку, а ось симптоми хвороби можуть тривалий час не проявлятися. З початком деструктивних процесів болю не спостерігаються, лише пізніше патологія супроводжується набряклістю колінного суглоба, болями, локальним підвищенням температури, хрускотом у колінах.

Основними ознаками патології є:

  • суглобові болі, інтенсивність яких наростає при фізичній активності, особливо під час бігових тренувань;
  • набряклість колінного суглоба, яка стає сильнішою при навантаженні;
  • сильний хрускіт у колінах, який супроводжується інтенсивним болем.

Діагностика хондромаляції надколінка на МРТ

Оскільки на початковому етапі хондромаляція не дається взнаки, тільки МРТ дозволяє виявити патологію на ранніх стадіях і розпочати своєчасне лікування. Виділяють чотири стадії хондромаляції надколінка на МРТ:

  1. початкова стадія – виявляється локальне розм’якшення хряща;
  2. друга стадія – набухання суглобового хряща та його фрагментація;
  3. третя стадія – руйнування та витончення хряща;
  4. четверта стадія – повна руйнація хряща і зміни кістки, що підлягає.

Будь-які ступені хондромаляції надколінка на МРТ можна виявити на томографах потужністю від 1,5 Тесла та вище. Є можливість отримати детальні знімки колінного суглоба, встановити проблемні ділянки та призначити повноцінну терапію.

Висновок

МРТ діагностика хондромаляції надколінка є більш дієвою методикою порівняно з рентгенографією та УЗД, оскільки дає можливість виявити патологію на початкових етапах, без видимих симптоматичних проявів. Тому рекомендується щорічно проходити профілактичну діагностику суглобів, щоб своєчасно виявити дегенеративні процеси. У цьому випадку ефективність лікування буде вищою, підвищиться ймовірність повного одужання.

Інформація та запис на прийом