Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Хвороба Альцгеймера на МРТ

МРТ мозку при хворобі Альцгеймера дає можливість поставити діагноз вже за кілька місяців після перших проявів захворювання. Це дозволяє не втрачати дорогоцінний час, а одразу призначити лікування, покращити якість та тривалість життя хворого. 100% лікування неможливо, але при ранньому виявленні недуга людина зможе прожити довше.
МРТ без контрасту

Що таке хвороба Альцгеймера?

Хвороба Альцгеймера – патологічні зміни у роботі головного мозку, що призводять до втрати пам’яті та інших порушень. Захворювання є яскравим проявом старіння людини, у результаті спостерігаються структурні зміни, уражаються нейрони. Тому хворобу Альцгеймера частіше виявляють у людей похилого віку після 50 років.

Симптоми та ознаки хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера має прогресуючий характер. Через зменшення мозкового об’єму та маси сірої речовини людина стикається з такими симптомами:

  • порушення пам’яті та уваги – забудькуватість, відсутність концентрації уваги;
  • дезорієнтація у часі та просторі – людина може не розуміти, де вона знаходиться;
  • зміна характеру з проявами агресії чи апатії;
  • проблеми з мовою та користуванням ручкою.

Згодом людина забуває все більше інформації. Якоїсь миті він може навіть забути своє ім’я, не впізнавати близьких людей і навіть лякатися свого відображення у дзеркалі. Ознаки хвороби Альцгеймера на МРТ є нейродегенеративними змінами.

Діагностика хвороби Альцгеймера на МРТ

При підозрі на розвиток старечої деменції призначають МРТ. При хворобі Альцгеймера чіткими симптомами цього стану стають:

  • атрофія (зменшення розміру) головного мозку;
  • розширення мозкових борозен;
  • збільшення шлуночків та інших структур;
  • порушення процесів мозкового кровообігу.

МРТ головного мозку при хворобі Альцгеймера дає можливість поставити діагноз вже за кілька місяців після перших проявів захворювання. Це дозволяє не втрачати дорогоцінний час, а одразу призначити лікування, покращити якість та тривалість життя хворого. 100% лікування неможливо, але при ранньому виявленні недуга людина зможе прожити довше.

МРТ діагностика хвороби Альцгеймера ефективна при використанні високопідлогового томографа з потужністю 1,5 Тесла та більше. Також рекомендується проведення додаткових тестів на біомаркери.

Висновок

Укладання МРТ при хворобі Альцгеймера є ефективним способом для визначення діагнозу та розробки лікування. Діагностика дозволяє диференціювати Альцгеймер від інших мозкових патологій, включаючи хворобу Паркінсона, деменцію, склероз, дегенеративні зміни та інше.

Інформація та запис на прийом