Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Інсульт на МРТ

МРТ головного мозку - дієвий спосіб діагностувати інсульт на будь-якій стадії розвитку. Томографія дозволяє чітко встановити пошкоджені ділянки, визначити різновид інсульту. Від цього можна буде відштовхуватись у розробці терапевтичного та реабілітаційного плану.

Інсульт – одна з патологій, які можна виявити при виконанні МРТ і КТ. Зробити це допустимо ще на передінсультній стадії, а також безпосередньо при припущенні про наявність інсульту. Захворювання пов’язане з порушенням мозкового струму крові, при якому частина його клітин відмирає через недостатнє надходження крові. При магнітно-резонансній томографії уражені тканини будуть підсвічені, що дозволяє зі 100% точністю поставити діагноз.

Що таке інсульт

Інсульт – системна дисфункція мозкового кровообігу, що веде до пошкодження частини тканин. Ішемічні зміни стану мозку наростають поступово. На гострій стадії патології починаються незворотні процеси відмирання клітин. Тому при такому стані лікарі мають лише 4-5 годин, щоб надати пацієнтові екстрену допомогу та врятувати його життя.

Симптоми інсульту

Гостра стадія ішемічного інсульту може торкнутися людини будь-якої миті. У цій ситуації він не в змозі контролювати свої дії та звернутися за допомогою, тому важливо, щоб оточуючі вчасно розпізнали інсультний стан і викликали швидку допомогу.

Навіть людина без медичних знань може визначити інсульт за такими проявами:

 • опущені куточки рота – якщо попросити людину з інсультом посміхнутися, то вона не зможе цього зробити, посмішка буде викривленою;
 • неможливість підняти одну чи обидві руки;
 • нерозбірлива мова, людина навіть не зможе виразно вимовити своє ім’я;
 • дезорієнтація у просторі – при гострій стадії інсульту індивід не розуміє, де він.

Чи видно інсульт на МРТ мозку?

МРТ головного мозку – дієвий спосіб діагностувати інсульт на будь-якій стадії розвитку. Томографія дозволяє чітко встановити пошкоджені ділянки, визначити різновид інсульту. Від цього можна буде відштовхуватись у розробці терапевтичного та реабілітаційного плану.

На передінсультній стадії МРТ судин (ангіографія) дозволяє побачити ішемічні зміни та знайти порушення струму крові. Це дасть змогу своєчасно зупинити патогенні процеси та не допустити гострої стадії хвороби.

Ознаки інсульту на МРТ

МРТ мозку дозволяє чітко виявити будь-які дисфункції мозкової роботи. На отриманих томографічних знімках будуть чітко відображені такі ознаки:

 • нерівномірність сигналу;
 • знижений сигнал на ДВІ та ІКД;
 • утворення колікваційних кіст.

Фахівець з МРТ діагностики здатний чітко розпізнати сигнали та поставити діагноз.

Особливості проведення МРТ при інсульті

МРТ під час діагностики гострого інсульту виконується без контрастної речовини. Існує особливий протокол виконання обстеження, який включає неодноразове сканування головного мозку та судин:

 1. візуалізація за протоколом Т1-ВІ протягом 24 годин від початку гострої стадії;
 2. виконання протоколів Т2-ВІ та FLAIR через 8 годин;
 3. проведення DWI через 3 години після гострого періоду;
 4. виконання Т2 HEMO через добу виявлення крововиливів.

Як виглядає мікроінсульт на МРТ?

МРТ дозволяє виявити раніше перенесені мікроінсульти. На знімках будуть помітні сліди крововиливів та судинних ушкоджень головного мозку. При виявленні мікроінсульту призначають додаткову діагностику серцево-судинної системи, щоб запобігти повторному прояву патології. Комплексна діагностика дозволить лікарю вибудувати грамотну стратегію, щоб не допустити гострого ішемічного інсульту та врятувати життя людині.

Інформація та запис на прийом