Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Кіста кишені Ратке на МРТ

Первинна діагностика патології виконується під час обстеження зору. Виявлення погіршення роботи зорової системи передбачає призначення МРТ діагностики кісти кишені Ратке. Для диференціації захворювання з інших хвороб проводиться також комп'ютерна томографія.

Що таке кіста кишені Ратке?

Кіста кишені Ратке – новоутворення доброякісного характеру, яке формується у клиноподібній кістці черепа (так зване «турецьке сідло»). Патологія утворюється з епітеліальних тканин, складається з тонкої прозорої капсули з рідиною сірого, жовтого або блакитного кольору.

МРТ при кишені кишені Ратці дозволяє підтвердити первинний діагноз, поставлений після візуального обстеження, оцінки стану зорової системи. Важливо виконати комплексну діагностику, щоб якомога раніше виявити новоутворення та розпочати лікування.

Симптоми кісти кишені Ратке

Кіста кишені Ратке є вродженою патологією, яка тривалий час може не проявлятися. Видимі ознаки кісти кишені Ратке розвиваються при вторинному стисканні гіпоталамуса та гіпофіза, проявляються таким чином:

  • явне погіршення зору;
  • поява сильних головних болів;
  • гормональні порушення, через що може спостерігатися дефіцит гормону росту;
  • розвиток нецукрового діабету.

Зорові та ендокринні розлади – серйозна нагода, щоб звернутися до лікаря та пройти поглиблену діагностику. Незважаючи на відсутність онкологічного переродження, кіста кишені Ратке може суттєво ускладнити життя людини та потребує лікування.

Діагностика кісти кишені Ратке на МРТ

Первинна діагностика патології виконується під час обстеження зору. Виявлення погіршення роботи зорової системи передбачає призначення МРТ діагностики кісти кишені Ратке. Для диференціації захворювання з інших хвороб проводиться також комп’ютерна томографія.

Кіста кишені Ратке на МРТ – чітко візуалізоване новоутворення, яке знаходиться в області турецького сідла. Якщо виконати діагностику з використанням контрастної речовини, тоді можна виявити зв’язок між кістою, структурами гіпоталамуса, гіпофіза та зоровим нервом.

Висновок

Хоча можна ствердно відповісти на запитання чи показує МРТ кісту кишені Ратці, краще доповнити діагностику комп’ютерною томографією, обстеженням зорового нерва. Це дасть лікарям більше інформації для розробки детального терапевтичного плану, дозволить відрізнити кісту від краніофарингіоми, кістозної аденоми гіпофіза, тератоми, епідермоїда, арахноїдальної кісти та інших схожих патологій клиноподібної кістки черепа.

5/5 - (1 vote)

Інформація та запис на прийом