Коксартроз (артроз кульшового суглоба) на МРТ

МРТ при артрозі кульшового суглоба потрібно виконувати при перших проявах захворювання. Різні стадії коксартрозу на МРТ можна виявити під час обстеження на томографічному апараті.

Що таке коксартроз?

Коксартроз – різновид артрозу, який проявляється дегенеративним ураженням кульшового суглоба. Суглобові структури планомірно стираються та руйнуються, що стає причиною больових відчуттів та порушення рухливості. Різні стадії коксартрозу на МРТ можна виявити під час обстеження на томографічному апараті.

Симптоми артрозу тазостегнового суглоба

Виділяють такі основні ознаки артрозу кульшового суглоба, які схильні до поступового наростання, якщо їх ігнорувати:

  • болючі відчуття, що посилюються при фізичній активності;
  • обмеженість рухів у суглобі, у тому числі після тривалого перебування у стоячій чи лежачій позиції;
  • поява хрускоту при рухах стегнами;
  • деформація суглоба з появою набряків та запалення;
  • зміна ходи, хиткість;
  • утрудненість упору хвору кінцівку.

МРТ при артрозі кульшового суглоба потрібно виконувати при перших проявах захворювання. Навіть якщо біль здається вам незначним, краще відразу ж звернутися до лікаря для проходження діагностики. Це полегшить лікувальний процес та дозволить уникнути небезпечних ускладнень.

Діагностика коксартрозу тазостегнового суглоба на МРТ

МРТ діагностика коксартрозу тазостегнового суглоба виконується за призначенням лікаря-ортопеда після візуального огляду суглоба та збору скарг пацієнта. Магнітно-резонансна томографія стає частиною точної постановки діагнозу спільно з КТ, рентгенографією та іншими процедурами.

Коксартроз на МРТ виявляється по вогнищах дегенерації хрящової тканини (темні ділянки на знімку), областях руйнування суглобових структур, виявлення зон запалення та набряклості. Зафіксувати всі ці зміни можна лише за умови використання сучасного томографа потужністю від 1,5 Тесла та вище.

Висновок

Відповідаючи на запитання, чи МРТ показує артроз тазостегнового суглоба, можна дати ствердну відповідь, але з деякими застереженнями. Діагностична процедура дає лікарю-діагносту необхідну інформацію, яку він аналізує для встановлення точного діагнозу.

Далі ці відомості надходять до лікаря, який використовує їх для розробки індивідуального лікувального плану. МРТ обов’язково застосовується разом з іншими різновидами інструментальної діагностики, щоб одержати розгорнуту картину патології.

Інформація та запис на прийом