Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Ксантогранульома судинного сплетення на МРТ

МРТ діагностика ксантогранульоми судинного сплетення є однією із складових частин обстеження, що дозволяє візуалізувати патологію, встановити її розміри, локалізацію та структуру. Фахівці вивчають неврологічну активність головного мозку, виконують комп'ютерну томографію та беруть спинномозкову рідину з пухлини для подальшого лабораторного аналізу.

Що таке ксантогранульома?

Ксантогранулема – особливий різновид доброякісної пухлини, що розвивається у дітей віком до п’яти років. У більшості ситуацій новоутворення з часом зникають без потреби в хірургічному втручанні. Проте лікарям слід виявити патологію та спостерігати за нею, щоб унеможливити злоякісне переродження.

Ксантогранулема судинного сплетення на МРТ чітко візуалізується у вигляді дрібних утворень зі спинномозковою рідиною всередині. За структурою вона схожа на кісту, але відрізняється від неї, тому важливо провести диференціальну діагностику з використанням додаткових методик.

Симптоми ксантогранульоми судинного сплетення

Симптоматичні прояви пухлини залежать від ряду факторів, у тому числі місця розташування новоутворення та його розмірів. Через порушену циркуляцію спинномозкової рідини (ліквору) та підвищеного внутрішньочерепного тиску спостерігаються такі ознаки ксантогранульоми судинних сплетень:

  • посилені головні болі з ранку, які проходять після блювання;
  • млявий стан та загальне зниження активності;
  • порушення поведінки, поява дратівливості;
  • збільшення розмірів голови, якщо пухлина досягає великого розміру.

Діагностика ксантогранульоми на МРТ

МРТ діагностика ксантогранульоми судинного сплетення є однією із складових частин обстеження, що дозволяє візуалізувати патологію, встановити її розміри, локалізацію та структуру. Фахівці вивчають неврологічну активність головного мозку, виконують комп’ютерну томографію та беруть спинномозкову рідину з пухлини для подальшого лабораторного аналізу.

У більшості випадків при своєчасному виявленні прогноз одужання сприятливий без хірургічного втручання. Однак важливо точно визначити на МРТ при ксантогранулемі, що пухлина не має злоякісного характеру. Адже карцинома судинного сплетення є агресивною і вимагає негайного видалення.

Висновок

На питання чи показує МРТ ксантогранульоми судинних сплетень, можна дати ствердну відповідь. Виконувати магнітно-резонансну томографію головного мозку слід навіть без видимих симптомів у профілактичних цілях. Це дозволить уникнути хірургічного втручання та ускладнень хвороби, розробити чіткий терапевтичний план.

5/5 - (1 vote)

Інформація та запис на прийом