Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Лейкоенцефалопатія на МРТ

Для виявлення лейкоенцефалопатії на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Діагностика дозволяє виявити місця розташування патологічних уражень білої речовини мозку.

Що таке лейкоенцефалопатія?

Лейкоенцефалопатія – це прогресуюча форма ураження нервової системи, наслідком якої є повторна активація JC-вірусу. Вона часто розвивається через ослаблення імунної системи та її схильність до патогенних впливів у пацієнтів з ВІЛ/СНІД, онкологічними захворюваннями. Своєчасна МРТ діагностика лейкоенцефалопатії є ключовим фактором, що дозволяє уникнути смерті. Адже швидкопрогресуюча симптоматика призводить до смерті за дев’ять місяців.

Симптоми лейкоенцефалопатії

Щоб вчасно виявити небезпечне ураження нервової системи, варто звернути увагу на такі ознаки лейкоенцефалопатії:

  • порушення когнітивних функцій – втрата концентрації уваги та погіршення пам’яті;
  • головний біль та судоми, особливо у пацієнтів з ВІЛ;
  • психоемоційні порушення, у тому числі різкі перепади настрою;
  • параліч лівої або правої половини тіла залежно від локалізації патологічного процесу в головному мозку.

При такому стрімкому ураженні нервової системи необхідно діяти швидко і відразу ж звертатися до лікаря, щоб пройти МРТ при лейкоенцефалопатії та інші діагностичні обстеження. Це дозволить пройти необхідне лікування для порятунку життя пацієнта.

Діагностика лейкоенцефалопатії на МРТ

Коли діагностується лейкоенцефалопатія на МРТ, це дає можливість виявити асиметричні осередки, що локалізуються у білій речовині головного мозку. Магнітно-резонансна томографія за допомогою сучасного томографічного апарату потужністю від 1,5 Тесла і вище дозволяє виявити ураження лобової, потиличної, тім’яної часткою головного мозку, мозочка та інших структур.

Однак постановка діагнозу здійснюється на підставі комплексного обстеження головного мозку, яке може включати також біопсію (взяття біологічного матеріалу), дослідження спинномозкової рідини (ліквору) та інші процедури.

Висновок

Можна однозначно відповісти на запитання, чи МРТ показує лейкоенцефалопатію. Діагностика дозволяє виявити місця розташування патологічних уражень білої речовини мозку. Це сприяє реалізації лікувальної тактики для уповільнення поширення JC-вірусу, щоб уникнути летального результату для пацієнта.

Інформація та запис на прийом