Менінгіома головного та спинного мозку на МРТ

Комп'ютерна томографія та МРТ при менінгіомі є найефективнішими методиками виявлення пухлини. Часто новоутворення виявляють при профілактичному або плановому обстеженні головного мозку, адже довгий час новоутворення ніяк не дається взнаки, не порушує мозкові функції.

Що таке менінгіома?

Менінгіома – пухлина доброякісного характеру, яка виникає та розвивається в павутинній або арахноїдальній оболонці мозку. Патологія розташовується у хребетному каналі чи прошарку між головним мозком та черепом (залежно від місця локалізації). У будь-якому випадку зростання новоутворення призводить до натискання на навколишні структури, зростання внутрішньочерепного тиску. Тому потрібно якнайшвидше провести МРТ діагностику менінгіоми, щоб призначити повноцінне лікування.

Симптоми менінгіоми

Менінгіома не схильна до швидкого зростання, тому тривалий час невеликі за розміром пухлини ніяк не впливають на життя людини. Через тривалий час новоутворення може почати зростати, про що свідчать наступні ознаки менінгіоми:

  • поява головного болю з посиленням у ранковий період;
  • різні форми погіршення зору – розмитість, роздвоєння картинки;
  • погіршення пам’яті та зниження концентрації уваги;
  • мовні та нюхові порушення;
  • м’язова слабкість кінцівок.

Симптоматичні прояви пухлини залежать від того, в якій області вона знаходиться і на які ділянки чинить тиск при розростанні. У разі серйозних порушень слід негайно звернутися до лікаря, пройти розгорнуту діагностику.

Діагностика менінгіоми на МРТ

Комп’ютерна томографія та МРТ при менінгіомі є найефективнішими методиками виявлення пухлини. Часто новоутворення виявляють при профілактичному або плановому обстеженні головного мозку, адже довгий час новоутворення ніяк не дається взнаки, не порушує мозкові функції.

Обстеження менінгіоми спинного та головного мозку на МРТ дозволяє отримати високодеталізоване зображення мозкових оболонок та структур, на якому буде чітко видно локалізація патології. Також можна підтвердити доброякісний характер пухлини або виявити її проростання в сусідні тканини, що свідчить про онкологічне переродження. Можна виділити звапнілу менінгіому, менінгіому горбок турецького сідла, фалькс менінгіому та менінгіому ольфакторної ямки.

Висновок

Можна ствердно відповісти на запитання, чи показує МРТ менінгіому головного та спинного мозку. На томографічних знімках можна чітко локалізувати пухлину та її розміри, але для підтвердження діагнозу доцільно пройти комп’ютерну томографію. На основі отриманих даних розробляється поетапний лікувальний план.

Інформація та запис на прийом