Метаболічна енцефалопатія на МРТ

Щоб виявити поразку мозку, необхідно провести комплекс обстежень. Спочатку невролог проводить огляд пацієнта та вивчає анамнез, при виникненні підозр потрібна перевірка метаболічної енцефалопатії на МРТ. Для цього діагностика проводиться у томографічному апараті потужністю понад 1,5 Тесла.

Метаболічна енцефалопатія – різновид ураження головного мозку, що призводить до загибелі клітин та дисфункцій роботи організму. Вона спровокована впливом інфекційних агентів, унаслідок чого розвивається патологічний процес. У разі припинення дії інфекції можна відновити функціональність. Для виявлення хвороби використовується МРТ-діагностика метаболічної енцефалопатії спільно з іншими діагностичними інструментальними процедурами.

Симптоми метаболічної енцефалопатії

Метаболічна енцефалопатія, як і інші різновиди такого ураження мозкових клітин, супроводжується комплексом неврологічних та психічних симптомів. Можна відзначити такі ознаки метаболічної енцефалопатії:

  • виникнення проблем із пам’яттю та концентрацією уваги;
  • м’язова слабкість однієї з ділянок тіла;
  • судомні напади та проблеми з руховою активністю;
  • мимовільне посмикування м’язів.

При виникненні цих симптомів, виявленні очевидної зміни психічного стану пацієнта, необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря. МРТ при метаболічній енцефалопатії допоможе виявити патологічний процес та розробити ефективний лікувальний план.

Діагностика метаболічної енцефалопатії на МРТ

Щоб виявити поразку головного мозку, необхідно провести комплекс обстежень. Спочатку невролог проводить огляд пацієнта та вивчає анамнез, при виникненні підозр потрібна перевірка метаболічної енцефалопатії на МРТ. Для цього діагностика проводиться у томографічному апараті потужністю понад 1,5 Тесла.

Магнітно-резонансна томографія головного мозку доповнюється електроенцефалограмою, комп’ютерною томографією, аналізами крові та сечі, спинномозковою пункцією та іншими видами діагностики за призначенням лікаря. Після цього опрацьовується індивідуальний план лікування.

Висновок

Щоб встановити показує МРТ метаболічну енцефалопатію, необхідно розуміти особливості цієї процедури. Вона показує патологічні ділянки головного мозку, пошкоджені внаслідок впливу інфекційного агента. Це стає однією з підстав для встановлення діагнозу.

Інформація та запис на прийом