Мітохондріальна енцефалопатія на МРТ

При мітохондріальній енцефалопатії магнітно-резонансна томографія головного мозку виконується на апараті потужністю від 1,5 Тесла та вище. Процедура дозволяє виявити мітохондріальну енцефалопатію на МРТ за такими проявами на знімках, як набухання звивин, ураження білої субкортикальної речовини, хронічні інфаркти.

Мітохондріальна енцефалопатія або МЕЛАС-синдром – це патологічна поразка головного мозку, безпосередньо пов’язана зі змінами в ДНК мітохондрій. В результаті виявляються порушення в клітинах тім’яної та потиличної часток, що вимагає пройти МРТ при мітохондріальній енцефалопатії. Це допоможе виявити захворювання на ранній стадії прогресування та уникнути суттєвої шкоди для організму за рахунок грамотно опрацьованого лікування.

Симптоми мітохондріальної енцефалопатії

Порушення роботи головного мозку зазвичай має рецидивуючий характер із зростанням інтенсивності симптоматичних проявів. Можна відзначити такі ознаки мітохондріальної енцефалопатії:

  • судомні напади та слабкість у м’язах;
  • порушення концентрації уваги та пам’яті;
  • погіршення гостроти слуху;
  • пригнічення когнітивних функцій головного мозку.

При ігноруванні захворювання можливі серйозні ускладнення для здоров’я. Тому важливо якнайшвидше звернутися до лікаря для того, щоб пройти поглиблену МРТ діагностику мітохондріальної енцефалопатії. Це допоможе своєчасно надати пацієнтові кваліфіковану допомогу.

Діагностика мітохондріальної енцефалопатії на МРТ

Для того щоб виявити захворювання, виконується магнітно-резонансна томографія головного мозку на апараті потужністю від 1,5 Тесла та вище. Процедура дозволяє виявити мітохондріальну енцефалопатію на МРТ за такими проявами на знімках, як набухання звивин, ураження субкортикальної білої речовини, хронічні інфаркти.

МРТ діагностика дозволяє відрізнити мітохондріальну енцефалопатію від інших патологічних уражень мітохондрій, вірусного енцефаліту, церебрального васкуліту, емболії та інших захворювань із подібними симптоматичними проявами. На додаток може бути призначена комп’ютерна томографія головного мозку.

Висновок

Можна ствердно відповісти на запитання, чи МРТ показує мітохондріальну енцефалопатію, якщо використовувати інноваційну діагностичну техніку. Це дозволяє виявляти патологічні ураження мітохондрій на ранніх стадіях, поки вони ще не завдали істотної шкоди організму і є оборотними.

Інформація та запис на прийом