Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

МРТ 1,5 і 3 Тесла: у чому різниця, і який краще вибрати?

Різниця МРТ у Теслах безпосередньо впливає на ефективність виявлення різних патологій та швидкість отримання знімків. Скільки Тесла для МРТ кращі – якщо хочете отримати 100% гарантію виявити патології за одну процедуру, тоді проходьте обстеження на апаратах 1,5 та 3 Тл.

При виборі томографа для проведення МРТ у пацієнта виникає резонне питання: якому апарату віддати перевагу, щоб отримати точні результати діагностики? Серед обладнання для магнітно-резонансної томографії домінують два різновиди – 1,5 та 3 Тесла. Що таке Тесла в МРТ – це величина індукції магнітного поля або потужність. Показник вимірюють у Тесла (Тл). Від нього залежить якість отриманого знімка та швидкість, з якою його можна зробити.

Що таке Тесла в МРТ

Тесла є одиницею вимірювання потужності МРТ апаратів. Вона відображає рівень випромінюваного магнітного поля та залежить від магніту, який встановлений у діагностичну установку. Серед широкого асортименту обладнання низькопідлогові апарати потужністю нижчою за 1 Тл використовуються рідко.

МРТ потужністю 1,5 Тесла у Києві – золотий стандарт, який можна отримати у мережі діагностичних центрів «СДС». Якщо необхідний найвищий ступінь деталізації, наприклад, при дослідженні головного мозку, тоді перевагу краще віддавати МРТ 3 Тесла, оскільки вони мають підвищену інформативність і чіткість зображення.

Яка буває потужність МРТ

Серед використовуваних апаратів для МРТ діагностики виділяють три різновиди за потужністю:

  1. низькопольні потужністю 0,5 Тл, які виконують сканування тривалий час та мають обмежений набір функцій;
  2. середньопідлогові потужністю до 1 Тл, які дозволяють діагностувати до 93% захворювань;
  3. високопольні, потужність яких стартує з 1,5 Тл і вище.

Різниця МРТ у Теслах безпосередньо впливає на ефективність виявлення різних патологій та швидкість отримання знімків. Скільки Тесла для МРТ кращі – якщо хочете отримати 100% гарантію виявити патології за одну процедуру, тоді проходьте обстеження на апаратах 1,5 та 3 Тл.

Яка потужність МРТ краща за 1,5 або 3?

Ми вже визначили, що апарати з потужністю 1,5 та 3 Тл належать до категорії високопідлогових томографів. Але в яких випадках краще використовувати той чи інший різновид? Насправді томографа з рівнем 1,5 Тесла цілком достатньо для сканування більшості органів. Устаткування дозволяє виявити захворювання після першої процедури.

Якщо потрібна глибинна деталізація судин, лімфатичних вузлів, нервових закінчень, суглобів, тоді діагностику проводять на апараті з потужністю 3 Тесла. При цьому слід врахувати, що випромінювання 1,5 Тл краще вибрати для обстеження пацієнтів, які мають різні імплантати, протези, брекети та інші структури.

Яка максимальна потужність МР томографа?

Потужність МРТ у Теслах для спеціалізованої діагностичної апаратури може досягати рівня 10,5 Тл. У науково-дослідних центрах застосовують томографи потужністю до 7 Тл, але використання такого високопотужного обладнання в медичній практиці можна поставити під сумнів з кількох причин:

  • обладнання відрізняється дорожнечею, тому медичні центри будуть змушені серйозно підвищувати вартість діагностики на таких апаратах;
  • немає сенсу переплачувати за апарат потужністю 7 Тл, якщо 3 Тл цілком достатньо для просвічування всіх структур.

Висновок

Розібравшись із тим, що означає Тесла в МРТ діагностиці, можна зробити наступний висновок. 1,5 Тесла у МРТ – цілком достатній показник для виконання томографічних обстежень будь-якого роду. Якщо в медичному центрі встановлено апарат з таким рівнем потужності, ви можете не перейматися об’єктивністю діагностики. Установки від брендів General Electric (GE), Toshiba, Siemens, Philips вважаються найкращими в цьому напрямку медичних досліджень.

5/5 - (1 vote)

Інформація та запис на прийом