Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

МРТ при артрозі

Навіть початкові стадії артрозу на МРТ можна зафіксувати як деформації суглобових структур. Ось чому важливо проходити регулярну діагностику.

Що таке артроз?

Артроз – це ураження суглобів, що супроводжується поступовим руйнуванням хрящової тканини та структур біля суглобів. Захворювання відрізняється хронічним перебігом із планомірним прогресуванням, зачіпає частини опорно-рухового апарату. Найчастіше патологія вражає великі суглобові групи, серед яких можна виділити колінні, плечові та кульшові суглоби, хоча можуть торкатися і дрібніші структури.

Симптоми артрозу

Вирізняють такі основні ознаки артрозу:

  • болючі відчуття, які активізуються при навантаженні на суглоб, але в стані спокою пропадають;
  • рухливість суглоба порушується;
  • з’являється різке і сильне хрускіт у суглобах при згинанні;
  • запалення та набрякання області навколо ураженого суглоба;
  • напруженість м’язів біля хворого на суглоб.

Симптоми артрозу схильні до поступового прогресування. Якщо на початковому етапі патології біль та набряклість можуть бути незначними, то згодом суглобові структури суттєво деформуються. Тому МРТ діагностика артрозу має бути виконана якомога раніше, поки ураження суглобів не стало критичним.

Діагностика артрозу на МРТ

МРТ при артрозі можна назвати уточнюючою діагностичною процедурою. Вона стає доповненням до візуального огляду суглобів, УЗД та рентгенографії. Магнітно-резонансна томографія дозволяє виявити набряклість навколосуглобових структур, оцінити ступінь дистрофії тканин.

Чи показує МРТ артроз – так, але тільки за умови використання сучасного томографа з мінімальною потужністю 1,5 Тесла. Вивчаючи томографічні знімки суглобів, фахівець може виявити характерні прояви артрозу, хоча сам по собі артроз на МРТ можна виявити в комплексі з проведеними іншими обстеженнями..

Висновок

Навіть початкові стадії артрозу на МРТ можна зафіксувати як деформації суглобових структур. Важливо проходити регулярну діагностику, адже захворювання суглобів на стартових етапах можуть не турбувати людини. Також необхідно відрізнити артроз від інших дегенеративних захворювань великих суглобів, зокрема артриту, розтягування чи розриву тканин. Тому не забувайте регулярно обстежуватися, навіть якщо не стикаєтеся з болем, набряклістю, хрускотом чи іншими проблемами із суглобами.

Інформація та запис на прийом