Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!
Статті

МРТ у онкології

Як МРТ використовується в діагностиці та лікуванні раку? Які види раку МРТ можна виявити? Навіщо необхідно МРТ і що можна побачити під час обстеження?

Онкологія – це галузь медицини, яка займається вивченням, діагностикою та лікуванням раку. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – це дослідження, яке можна використовувати для виявлення пухлини в організмі та визначення того, чи є пухлина злоякісною. Лікарі також використовують МРТ, щоб дізнатися більше про рак після його виявлення, у тому числі:

  • Розмір та розташування пухлини;
  • Для планування лікування раку, наприклад, хірургічного втручання або променевої терапії;
  • Щоб побачити, наскільки добре працює лікування.

Навіщо необхідно МРТ?

МРТ можна використовувати для огляду більшості ділянок тіла. Для деяких частин тіла та деяких типів тканин він може дати більш чіткі результати, ніж комп’ютерна томографія.

Перед скануванням вам можуть зробити ін’єкцію спеціального барвника (контрастної речовини). Це допоможе зробити зображення чіткішими.

МРТ є особливо ефективним для виявлення наступних видів раку:

  • пухлини головного мозку;
  • первинні пухлини кісток;
  • саркоми м’яких тканин;
  • пухлини, що вражають спинний мозок;
  • пухлини в органах малого тазу (передміхурова залоза, сечовий міхур, матка та яєчники).

Як МРТ використовується в діагностиці та лікуванні раку?

МРТ використовується для оцінки та лікування раку поряд з іншими процедурами візуалізації. Це пов’язано з тим, що МРТ може показати пухлини, які можуть не проявлятися за інших видів візуалізації, тому що вона зображує тканину органу по всій раковій ділянці. МРТ використовує магніти та радіохвилі для отримання зображень замість випромінювання, тому зазвичай це одна з найбезпечніших процедур для пацієнта. Потім лікарі використовують МРТ для оцінки та визначення стадії раку, визначення поведінки пухлини, а також створення та моніторингу плану лікування.

Звичайна МРТ показує рак у більшості областей тіла. Вони показують пухлину і можуть виміряти розмір та прогресування. МРТ всього тіла можна використовувати для пошуку областей, де рак поширився, та моніторингу метастазів. Метастазування – це процес поширення раку за межі ураженої області. Наприклад, для раку передміхурової залози метастазування буде рак, що поширюється за межі капсули. Для раку молочної залози це буде рак, що поширюється з грудей у довколишні ділянки тіла. Онкологи можуть замовити МРТ всього тіла, якщо вони стурбовані поширенням раку.

Крім того, лікар може запросити МРТ з динамічним контрастним посиленням, у якій використовується внутрішньовенний контраст, щоб виділити різні характеристики пухлин. МРТ з динамічним контрастним посиленням використовується для діагностики та визначення стадії пухлин, а також для моніторингу хіміотерапії. МРТ із динамічним контрастним посиленням може допомогти контролювати ангіогенез у злоякісних пухлинах. Ангіогенез, чи утворення нових кровоносних судин, грає вирішальну роль моніторингу пухлини. Пухлина утримуватиме контраст довше, ніж навколишня область, що дозволяє радіологу виміряти її зростання.

Онкологи використовують МРТ для діагностики, лікування та моніторингу пухлин по всьому тілу за допомогою онкологічної бригади. Зокрема, онкологи вважають МРТ з динамічним контрастним посиленням відмінним способом виміру ангіогенезу по всій пухлині визначення її характеристик. МРТ з динамічним контрастним посиленням також дозволяє їм побачити структуру та розмір пухлин, що допомагає їм знаходити та стадувати додаткові пухлини, які не видно на звичайній МРТ. МРТ допомагає онкологам контролювати ефективність хіміотерапії та променевої терапії, щоб надавати більш точні та точніші результати своїм пацієнтам.

Інформація та запис на прийом