Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Остеохондроз на МРТ

МРТ діагностика при проблемах з хребтом дає набагато більше інформації, ніж рентгенографія та УЗД. За рахунок магнітної дії можна підсвітити такі структури, як міжхребцеві диски, кісткові та м'які тканини. В результаті фахівець-діагност на екрані побачить детальне зображення відділу хребта, що обстежується. Він зможе порівняти його з нормальним станом, виявити відхилення, їх інтенсивність та місце локалізації.

Патологічні зміни у структурних елементах різних відділів добре видно під час проведення МРТ. Діагностика дає можливість виявити деструктивні процеси у хрящах та міжхребцевих дисках ще на ранніх стадіях прогресування. Це одна з найбільш дієвих та безпечних діагностичних методик.

Що таке остеохондроз

Остеохондроз називають поразку хребта, пов’язане з дегенеративними змінами в міжхребцевих дисках і сегментах хребта. Патологія має хронічний характер, що з поступовим посиленням симптомів. Пацієнта турбує біль у уражених відділах хребта, який стає інтенсивнішим. Тому важливо виявити проблему на ранній стадії та призначити повноцінне лікування. МРТ стане ефективним інструментом для цієї мети.

Діагностика остеохондрозу за допомогою МРТ

МРТ діагностика при проблемах з хребтом дає набагато більше інформації, ніж рентгенографія та УЗД. За рахунок магнітної дії можна підсвітити такі структури, як міжхребцеві диски, кісткові та м’які тканини. В результаті фахівець-діагност на екрані побачить детальне зображення відділу хребта, що обстежується. Він зможе порівняти його з нормальним станом, виявити відхилення, їх інтенсивність та місце локалізації.

МРТ дає можливість встановлювати місцезнаходження патологічних уражень з точністю до кількох міліметрів, що вважається найефективнішим у сучасній діагностиці. Отже, навіть на ранніх стадіях перебігу остеохондрозу його можна буде виявити.

Яке МРТ хребта робити при остеохондрозі?

Існує кілька різновидів МРТ-діагностики. Якому з них віддавати перевагу – прерогатива лікаря, що виключно лікує. При остеохондрозі можливо достатньо процедури без введення контрастної речовини, хоча в деяких ситуаціях призначають і інші види обстеження. Акцент робиться на обстеженні тих відділів хребта, у яких пацієнт відчуває найінтенсивніший біль.

Особливості проведення МРТ при остеохондрозі хребта

Проведення МРТ хребта не потребує особливої підготовки. Пацієнта укладають на рухомий стіл томографа, фіксують у статичному положенні та запускають роботу апарату. Протягом 15-20 хвилин пацієнт повинен лежати нерухомо, оскільки рухи зменшать точність діагностики.

Обов’язково перед початком процедури потрібно зняти всі металеві предмети, оскільки вони можуть вплинути на результати діагностики. На цифровий дисплей виводять результати дослідження, пацієнт отримує знімки для пред’явлення лікаря.

Ознаки остеохондрозу на знімках МРТ

МРТ-діагностика забезпечує розгорнуту картину стану хребта. На знімках можна побачити такі порушення, які свідчать про прогрес остеохондрозу:
  • зменшення міжхребцевої відстані;
  • поява гриж;
  • зміщення хребців із природних позицій;
  • наростання кісткової тканини на хребцях;
  • поява запального процесу;
  • наявність затискань нервових закінчень.

Який метод ефективніший, якщо у вас остеохондроз, – КТ чи МРТ?

Практика показує, що МРТ краще за комп’ютерну діагностику візуалізує кісткові утворення. На ранніх стадіях патологічні процеси не такі помітні, проте метод магнітного резонансу дозволяє виявити первинні дисфункції та розпочати своєчасне лікування. Це важливо, оскільки дозволяє швидше та ефективніше подолати остеохондроз і позбавити людину болю.

Інформація та запис на прийом