Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Остеопороз на МРТ

Через те, що на початкових етапах остеопороз не проявляється суттєвими змінами, важливо провести МРТ діагностику остеопорозу. Ця методика дозволяє виявити зниження густини тканини, що є характерною ознакою цієї патології.

Що таке остеопороз?

Остеопороз – ураження кісткової тканини, що призводить до зменшення її густини. Захворювання пов’язане з недостатнім надходженням поживних речовин та мінералів, через що кістки стають ламкими. Пацієнт частіше страждає від переломів та болів у спині. Хвороба може бути спровокована спадковими факторами, віковими змінами, порушеннями обміну речовин та іншими несприятливими факторами.

Симптоми остеопорозу

Виявити ознаки остеопорозу на ранніх стадіях розвитку хвороби є проблематичним, оскільки вона може протікати безсимптомно. Зазвичай патологію діагностують у таких ситуаціях:

  • перенесення кількох переломів кісток;
  • болючі відчуття, спричинені компресійним переломом хребта;
  • викривлення хребетного стовпа;
  • зменшення зростання людини.

Через те, що на початкових етапах остеопороз не проявляється суттєвими змінами, важливо провести МРТ діагностику остеопорозу. Якщо ви стикаєтеся з ламкістю кісток та частими переломами – обов’язково зверніться до лікаря для проходження поглибленого обстеження.

Діагностика остеопорозу на МРТ

Після збору анамнезу для візуальної деталізації стану кісток призначають КТ та магнітно-резонансну томографію. МРТ при остеопорозі дозволяє виявити зниження густини тканини, що є характерною ознакою цієї патології. Методика забезпечує достатню інформативність розробки грамотного і ефективного лікувального плану індивідуально під пацієнта.

Остеопороз на МРТ виявляється з використанням сучасних томографів потужністю від 1,5 Тесла та вище. Обстеження триває всього 5-6 хвилин, на організм не доводиться підвищене променеве навантаження. Це дозволяє проводити неодноразові обстеження, щоб відстежувати динаміку хвороби.

Висновок

Починати лікувати остеопороз хребта необхідно якомога раніше, поки не настали непоправні зміни кісткової тканини. Тому людям із ламкими кістками та частими переломами в анамнезі рекомендуємо регулярно проходити обстеження на остеопороз хребта на МРТ у профілактичних цілях.

З остеопорозом може зіткнутися будь-яка людина незалежно від віку, спадкової схильності та інших факторів. Тому не ігноруйте магнітно-резонансну томографію, адже вона є безпечним, продуктивним та інформативним методом.

Інформація та запис на прийом