Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Печінкова енцефалопатія на МРТ

Для виявлення печінкової енцефалопатії на МРТ використовують сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла і вище. Діагностика виявляє наслідки на організм порушень роботи печінки.

Що таке печінкова енцефалопатія?

Печкова енцефалопатія – це форма нервово-психічного порушення внаслідок токсичного впливу на головний мозок. Вона стає результатом розвитку хвороб печінки, через прогресування яких токсини, що виділяються, не виводяться з організму, а впливають на нервову систему. Печінкова енцефалопатія на МРТ виявляється виходячи з змін мозкових структур, які виявилися ураженими токсичними речовинами. Після її проведення розробляється ефективний лікувальний план.

Симптоми печінкової енцефалопатії

Симптоматика патології відрізняється залежно від ступеня ураження печінки та кількості токсинів, що виділяються. Можна виділити такі ознаки печінкової енцефалопатії:

  • періодична нудота та позиви до блювання;
  • запаморочення та втрата орієнтації у просторі;
  • складність у концентрації уваги, різкі перепади настрою;
  • загальна слабкість та втрата апетиту.

Захворювання впливає як на фізіологічне, так і на психічне здоров’я людини, тому МРТ діагностика печінкової енцефалопатії має бути проведена якомога раніше, при першому виникненні патологічних проявів варто звернутися за допомогою до лікаря.

Діагностика печінкової енцефалопатії на МРТ

Перед тим, як виконувати МРТ при печінковій енцефалопатії, необхідно зібрати анамнез, виконати лабораторні аналізи сечі та крові, оцінити загальний стан печінки. Після вивчення ступеня функціонування та порушення роботи печінки призначаються інструментальні обстеження.

Магнітно-резонансна томографія допоможе оцінити, які структури головного мозку було пошкоджено внаслідок токсичної дії. Це стане основою складання грамотного лікувального плану. Діагностика виконується з використанням сучасного томографічного апарату потужністю 1,5 Тесла, що дозволить встановити чіткий діагноз.

Висновок

При відповіді на запитання чи МРТ показує печінкову енцефалопатію, варто розуміти, що діагностика виявляє наслідки впливу на організм порушень роботи печінки. Тому потрібно всебічне обстеження печінки, виключення наявності жовтяниці, гепатиту та інших захворювань. При першому виявленні неприємних симптомів необхідно звернутися до лікаря, пройти поглиблений огляд у гематолога.

Інформація та запис на прийом