Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Протрузії міжхребцевого диска на МРТ

МРТ при протрузії дисків - обов'язкова процедура, що дозволяє точно діагностувати захворювання. Вона дозволяє ідентифікувати його та відрізнити від інших патологій хребта. Своєчасне обстеження – запорука успішного лікування консервативними методами без необхідності хірургічного втручання.

Що таке протрузія міжхребцевого диска

Протрузією диска називають патологію, яка характеризується усуненням міжхребцевого диска зі своєї природної позиції. Через це виявляється надмірний тиск на канал спинного мозку. Основною причиною розвитку захворювання є прогресуючий остеохондроз – дегенеративна хронічна патологія.

Важливо виявити патологічний процес на ранній стадії, щоб розпочати своєчасне лікування. МРТ при протрузії є ефективним діагностичним методом. Залежно від відділу хребта, в якому виникає протрузія, вона може бути шийною, грудною або попереково-крижовою.

Симптоми протрузії міжхребцевого диска

Про розвиток протрузії міжхребцевого диска свідчать такі симптоми:

  • поява хронічних болів у хребті;
  • ослаблення м’язів;
  • виникнення оніміння та поколювання в кінцівках;
  • втрата мобільності хребта та суглобів.

Інтенсивність симптоматичних проявів залежить від стадії розвитку протрузії. Також процес впливає локалізація патології. Наприклад, при шийних протрузіях біль може віддавати у плечі, а при поперекових – у ноги. Симптоматика хвороби є суто індивідуальною, тому лікувальна тактика розробляється для кожного пацієнта окремо.

Діагностика протрузії дисків на МРТ

Протрузія на МРТ буде добре помітна. Магнітно-резонансна томографія є найціннішим джерелом інформації про місце розташування патології, її характер. Спеціаліст при вивченні томографічного знімка може добре розрізнити такі елементи:

  1. наявність відмерлих тканин, перегину міжхребцевого диска;
  2. вихід речовини міжхребцевого диска за межі фіброзного кільця.

Діагностика протрузії на МРТ дозволяє оцінити вплив зміщених міжхребцевих дисків на коріння спинного мозку, встановити рівень спинномозкового ураження. У мережі діагностичних центрів «СДС» на сучасному томографі можна виявити протрузію будь-якого відділу хребта за 15-20 хвилин.

Висновок

МРТ при протрузії дисків – обов’язкова процедура, що дозволяє точно діагностувати захворювання. Вона дозволяє ідентифікувати його та відрізнити від інших патологій хребта. Своєчасне обстеження – запорука успішного лікування консервативними методами без необхідності хірургічного втручання.

Інформація та запис на прийом