Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Септооптична дисплазія на МРТ

Для виявлення септооптичної дисплазії на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Це дає можливість диференціювати хворобу від лобарної голопрозенцефалії та інших подібних патологічних станів, щоб розробити якомога ефективніший лікувальний план.

Що таке септооптична дисплазія?

Септооптична дисплазія – це недорозвинення зорового нерва через відсутність прозорої перегородки. У більшості ситуацій патологія призводить до порушення роботи гіпоталамуса та гіпофіза. Вона є аномалією, що розвивається під час внутрішньоутробного розвитку внаслідок дії патогенних факторів. МРТ при септооптичній дисплазії сприяє виявленню патологічного стану та розробці кваліфікованого лікувального плану.

Симптоми септооптичної дисплазії

Симптоматичні прояви хвороби можуть бути різними залежно від її перебігу одночасно із шизенцефалією або без такого супроводу. Можна виділити такі ключові ознаки септооптичної дисплазії у хворої людини:

  • погіршення гостроти зору;
  • порушення роботи гіпофіза та гіпоталамуса;
  • низький рівень концентрації цукру в крові;
  • порушення вуглеводного обміну.

При захворюванні, що супроводжується шизенцефалією, більшою мірою страждають гіпофіз та гіпоталамус, а за її відсутності патологічний процес зачіпає зорову систему. МРТ діагностика септооптичної дисплазії спрямована на виявлення патології та її на відміну від уражень зорового нерва зі схожою симптоматикою.

Діагностика септооптичної дисплазії на МРТ

Магнітно-резонансна томографія є однією з найефективніших методик виявлення хвороби. При обстеженні септооптична дисплазія на МРТ виявляється за такими ознаками на томографічних знімках, як відсутність прозорої перегородки зорового нерва, гіперплазія вирви гіпофіза, витончення очного яблука та хіазми.

Для забезпечення ефективності діагностики вона проводиться на томографах потужністю від 1,5 Тесла та вище. Це дає можливість диференціювати хворобу від лобарної голопрозенцефалії та інших подібних патологічних станів, щоб розробити якомога ефективніший лікувальний план.

Висновок

Можна однозначно ствердно відповісти на запитання, чи МРТ показує септооптичну дисплазію, якщо використовувати для обстеження сучасне обладнання. Відсутність зорового нерва чітко візуалізується, тому після діагностики можна відразу розпочати лікувальні заходи. Додатково може проводитись комп’ютерна томографія та інші дослідження.

Інформація та запис на прийом