Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Синовіальна саркома на МРТ

Для виявлення синовіальної саркоми на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Вони дозволяють за рахунок високої контрастності м'яких тканин виявити локальні однорідні вузлики навколо судин та нервових закінчень. Агресивні пухлини можуть викликати набряклість тканин.

Що таке синовіальна саркома?

Синовіальна саркома – це рідкісне онкологічне ураження м’яких тканин, що має агресивну форму. За відсутності своєчасної реакцію симптоми хвороба схильна до метастазування інші тканини. Патологія розвивається у клітинних структурах навколо суглобів та внутрішніх органів. На вигляд вона схожа з синовіальною тканиною, звідси і отримала таку назву. Захворювання може торкатися будь-яких частин тіла і вимагає проведення МРТ діагностики синовіальної саркоми для своєчасного виявлення.

Симптоми синовіальної саркоми

Патологія може виявлятися людиною, спираючись на такі ознаки синовіальної саркоми:

  1. виявлення під шкірою м’якого наросту – «гулі» або припухлості;
  2. болючі відчуття, пов’язані з натисканням пухлиною на нерви;
  3. утрудненість ковтання або дихання, якщо пухлина знаходиться в області шиї;
  4. дискомфорт при рухах, якщо патологія вражає м’які тканини кінцівок.

Коли пухлина має невеликі розміри, вона може не доставляти пацієнтові ніякого дискомфорту, тривалий час не впливатиме на його життя. Однак при виявленні підозрілого наросту краще пройти МРТ при синовіальній саркомі, щоб розпочати лікування хвороби, доки вона не поширилася на прилеглі органи.

Діагностика синовіальної саркоми на МРТ

Для виявлення синовіальної саркоми на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Вони дозволяють за рахунок високої контрастності м’яких тканин виявити локальні однорідні вузлики навколо судин та нервових закінчень. Агресивні пухлини можуть викликати набряклість тканин.

Магнітно-резонансна томографія дає змогу встановити локалізацію, стадію розвитку патології. Однак для визначення ступеня злоякісності пухлини потрібно взяти невеликий зразок тканини для подальшого дослідження гістологічного в лабораторії. Біопсія виконується великою голкою.

Висновок

Ствердна відповідь на запитання показує МРТ синовіальну саркому, робить цю процедуру ключовим компонентом ефективного лікування хвороби. При виявленні на ранній стадії злоякісного новоутворення можна видалити хірургічним способом з мінімальними обсягами оперативного втручання, що наголошує на важливості своєчасної діагностики.

Інформація та запис на прийом