Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Склероз Бало на МРТ

МРТ за склерозу Бало є ефективним діагностичним методом, оскільки на отриманих знімках чітко видно патологічні вогнища, так звані концентричні кільця з шаруватою структурою.

Що таке склероз Бало?

Концентричний склероз Бало – демієлінізуюча патологія центральної нервової системи гострого характеру, названа на честь угорського невропатолога, який уперше її виявив і описав. Захворювання є однією з форм розсіяного склерозу, за якої відбувається руйнування білої речовини головного мозку з формуванням концентричних кілець. МРТ діагностика склерозу Бало дає змогу чітко виявити ці елементи.

Симптоми склерозу Бало

Клінічна картина хвороби характеризується різкою появою і швидким прогресуванням таких ознак склерозу Бало:
  • виражена слабкість кінцівок;
  • втрата координації рухів;
  • асиметрія (спотворення) обличчя;
  • погіршення пам’яті та інші когнітивні порушення;
  • нестабільний психічний стан – ейфорія змінюється депресією.
Швидке руйнування мієлінової оболонки головного мозку вимагає своєчасної діагностики та призначення специфічного лікування. Тільки в цьому разі вдасться уникнути швидкого летального результату. Неврологічна симптоматика може свідчити про розвиток інших захворювань ЦНС, таких як лімфоми, пухлини, абсцеси та інше, тому важливо провести диференційовану діагностику.

Діагностика склерозу Бало на МРТ

МРТ за склерозу Бало є ефективним діагностичним методом, оскільки на отриманих знімках чітко видно патологічні вогнища, так звані концентричні кільця з шаруватою структурою. Виконання процедури з внутрішньовенним контрастуванням дасть змогу відстежити швидкість поширення демієлінізуючого процесу. Для ефективного виявлення склерозу Бало на МРТ використовують Т1 і Т2 діагностику, що дає змогу виявити нерівномірні концентричні ділянки. Рекомендується застосовувати МРТ апарат потужністю від 1,5 Тесла і вище.

Висновок

Можна дати однозначну відповідь, чи показує МРТ склероз Бало. Магнітно-резонансна томографія стає тією “рятівною соломинкою”, яка дає змогу своєчасно поставити діагноз і почати лікування, поки ураження головного мозку не досягло критичного характеру для пацієнта. Прогресуючий різновид розсіяного склерозу складно вилікувати. Це рідкісне захворювання, яке може призвести до летального результату за кілька місяців. Але лікування допоможе продовжити життя пацієнта на кілька років.

Інформація та запис на прийом