Спондилоліз на МРТ

МРТ при спондилолізі є одним із дієвих методів виявлення хвороби поряд з рентгенографією та комп'ютерною томографією. Діагностика дозволяє не просто встановити місця локалізації патологічного процесу (часто ними стають хребці L5 та L4), а й визначити ступінь ураження.

Що таке спондилоліз?

Спондилоліз – це патологічне ураження вузької частини хребця (міжхребцевої частини). Воно призводить до перелому при регулярних фізичних навантаженнях. При прогресуванні хвороби вона трансформується в спондилолістез – усунення тіла хребця по відношенню до сусіднього хребцевого тіла.

Захворювання частіше розвивається у чоловіків, ніж у жінок, а для виявлення необхідна МРТ діагностика спондилолізу. Процедура дає змогу встановити локалізацію патологічного процесу та виявити пошкоджені хребці.

Симптоми спондилолізу

Спондилоліз може тривалий час не давати себе знати, а симптоматичні прояви виникають внаслідок надмірних фізичних навантажень або постійного згинання-розгинання хребта (особливо характерно для спортсменів). Можна виділити такі клінічні ознаки спондилолізу:

  • больові відчуття, які посилюються при розгинанні хребта та фізичних навантаженнях;
  • тупі болі, що віддають у кінцівки та сідниці, з тенденцією до поступового наростання;
  • порушення рухливості хребта.

Патологічні симптоми залежать від локалізації уражених хребців, проте біль незмінно прогресуватиме, якщо ніяк на неї не реагувати.

Діагностика спондиліозу на МРТ

МРТ при спондилолізі є одним із дієвих методів виявлення хвороби поряд з рентгенографією та комп’ютерною томографією. Діагностика дозволяє не просто встановити місця локалізації патологічного процесу (часто ними стають хребці L5 та L4), а й визначити ступінь ураження.

Отримані знімки спондилолізу на МРТ дають лікарям розгорнуту картину для встановлення індивідуального лікувального плану. Для цього використовуються томографи потужністю 1,5 Тесла та вище.

Висновок

Можна однозначно сказати, чи показує МРТ спондилоліз, хоча в даній ситуації не обійтися виключно одним методом діагностики. Магнітно-резонансна томографія дозволяє виявляти патологічні процеси на стадіях, коли вони протікають безсимптомно і не доставляють пацієнту дискомфорт.

При виявленні спондиліозу на ранніх етапах можна обійтися консервативним лікуванням, а от якщо ігнорувати симптоми, тоді доведеться виконувати складні хірургічні втручання та відтягувати настання одужання.

Інформація та запис на прийом