Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Спондилоартроз на МРТ

МРТ діагностика спондилоартроз є однією з ефективних методик виявлення хвороби вже на початкових етапах її розвитку.

Що таке спондилоартроз?

Спондилоартроз – патологія, пов’язана з дегенеративними змінами тканин, зокрема суглобів, м’язів, зв’язок, кісток. Хвороба торкається міжхребцевих суглобів у різних відділах хребта – шийному, грудному, поперековому. Захворювання є одним із вторинних проявів артрозу, внаслідок якого суглоби поступово руйнуються та втрачають функціональність.

Симптоми спондилоартрозу

Ознаки спондилоартрозу виявляють себе болями у пошкодженому відділі хребта. У міру прогресування хвороби вони стають інтенсивнішими і тривалішими, посилюються при тривалому перебування в одній позі. Симптоми спондилоартрозу різняться залежно від місця локалізації патології, але можна виділити загальні прояви:

  • хрускіт хребців під час руху;
  • сутулість та деформація хребетного стовпа;
  • посилення болю при поворотах голови;
  • скутість у шийному або поперековому відділі вранці, яка згодом проходить;
  • віддача болю в кінцівки, сідниці;

МРТ діагностика спондилоартроз є однією з ефективних методик виявлення хвороби вже на початкових етапах її розвитку.

Діагностика спондилоартрозу на МРТ

МРТ при спондилоартрозі передбачає обстеження відділу хребта, у якому розвивається патологічний процес. Процедура дає можливість чітко виявити пошкоджені міжхребцеві суглоби та розробити ефективну тактику відновлення їх нормальної структури.

Спондилоартроз на МРТ проводять на томографах потужністю 1,5 Тесла та вище. На знімках фахівець чітко вбачає морфологічну картину хребта. Магнітно-резонансна томографія є доповненням до рентгенографії, комп’ютерної томографії та інших інструментальних діагностичних методик.

Висновок

На ранніх стадіях спондилоартроз може не проявлятися інтенсивними болями та не турбувати людину, тому рекомендується при перших симптомах звернутися до лікаря. Спондилоартроз на МРТ чітко видно, бажано щорічно проходити профілактичну діагностику хребта, навіть якщо вас не турбують біль та інші симптоми. Чим раніше будуть виявлені дегенеративні зміни міжхребцевих суглобів, тим легше та швидше можна вилікувати хворобу. Тому не займайтеся самолікуванням та не відтягуйте візит до клініки.

Інформація та запис на прийом