МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

Етапи МРТ

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) використовує магнітне поле і радіохвилі для формування зображення тканин і органів людського тіла. У магнітно-резонансної томографії не застосовуються небезпечні для організму рентгенівські промені. Щоб переконатися в доцільності обстеження і безпеки цього методу для організму, пацієнтам важливо знати, як проходить обстеження.

Під час обстеження пацієнт перебувати безпосередньо всередині апарату МРТ, який представляє собою велику трубу, відкриту з обох сторін. В цей час магнітне поле тимчасово діє на всі молекули води людського організму (живе людське тіло містить від 55% до 78% води). Радіохвилі сканують сигнали цих молекул і формують магнітно-резонансне зображення. Магнітне поле і радіохвилі, які діють на людину під час дослідження, повністю безпечні для організму, що і дає цим методом перевага перед іншими методами дослідження.

Але знову ж таки виникає питання: Яким чином відбувається реакція і з’являється картинка? У зовнішньому магнітному полі знаходяться складові частинки ядра – нейтрони і протони. Їх можна представити в образі маленьких магнітів, які направляються строго за визначеним і заданому маршруту і тому змінюють своє енергетичне стан (заряд). Саме відстань між рівнями енергії несказанно мало і переходи між ними здатні викликати навіть радіовипромінювання. Як відомо, енергія радіохвиль в мільярди разів менше, ніж у рентгенівського випромінювання, а тому вони не можуть викликати будь-які пошкодження молекул.

Основні етапи

Першою стадією МРТ-діагностики є саме поглинання радіохвиль об’єктом. Наступним етапом магнітно-резонансної томографії є випромінювання радіохвиль ядрами і перехід їх на більш низькі енергетичні рівні. Іншими словами, ядра змінюють свої заряди з плюса на мінус.

Наступним етапом МРТ-діагностики вважається обробка отриманої інформації від всіх просканованих точок і формування зображення. На комп’ютері вже обробляють інформацію і отримують зображення від органів систем в «зрізах», судинних структур в різних площинах, формуються тривимірні конструкції органів і тканин з високою роздільною здатністю.

Останні революційні винаходи в області МРТ, включаючи дивовижні методи отримання МРТ-зображень, переконливо свідчать про те, що можливості у апаратів магнітно-резонансної томографії майже безмежні. Чудові переваги МРТ-інтроскопії, які будуть високо оцінені людством і які зараз є потужним стимулом широкого застосування її в медицині, полягають в дуже малій шкідливості для здоров’я людини, властивої цим методом. Чим менше небезпека, тим краще для пацієнтів.

За допомогою апарату МРТ лікар може обстежити пацієнта і отримати важливу інформацію онервной системі, внутрішніх органах, опорно-руховому апараті людини. Саме цей апарат може детально досліджувати будь-яку частину тіла. Всі інші апарати не мають настільки великих функцій. Отримана в процесі дослідження інформація дозволить діагностувати захворювання на ранній стадії і призначити ефективне лікування.

Інформація та запис на прийом