Токсична енцефалопатія на МРТ

Токсична енцефалопатія може бути спровокована отруєннями наркотичними препаратами, психостимуляторами, ртуттю, свинцем, бензином, миш'яком, чадним газом, метиловим спиртом та іншими патогенними речовинами. Токсична енцефалопатія на МРТ виявляється по вогнищах уражених мозкових клітин, проте діагностика не дозволяє встановити фактор, що спровокував хворобу.

Енцефалопатія – це знищення клітин головного мозку, яке може бути спровоковане різними патогенними факторами. Однією з них є вплив токсичних речовин, виявлення якого рекомендується виконати МРТ при токсичної енцефалопатії. Процедура дозволяє виявити знищені мозкові структури, що дасть змогу поставити діагноз та розробити індивідуальний лікувальний план для повернення людини до повноцінного життя.

Симптоми токсичної енцефалопатії

Якщо ураження головного мозку має токсичний характер, тоді симптоматика хвороби залежить від речовини, яка її спровокувала. Можна виділити такі типові ознаки токсичної енцефалопатії, які виявляють здебільшого:

  1. головний біль, почуття слабкості та запаморочення;
  2. почастішання частоти серцевих ритмів (тахікардія);
  3. проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги;
  4. порушення режиму сну та неспання.

Наявність цих симптомів не свідчить чітко про токсичну поразку головного мозку. Для більш точної постановки діагнозу потрібна МРТ діагностика токсичної енцефалопатії, а кожен індивідуальний випадок розглядається окремо.

Діагностика токсичної енцефалопатії на МРТ

Токсична енцефалопатія може бути спровокована отруєннями наркотичними препаратами, психостимуляторами, ртуттю, свинцем, бензином, миш’яком, чадним газом, метиловим спиртом та іншими патогенними речовинами. Токсична енцефалопатія на МРТ виявляється по вогнищах уражених мозкових клітин, проте діагностика не дозволяє встановити фактор, що спровокував хворобу.

Тому для отримання повної картини захворювання та розробки ефективного лікувального плану, крім магнітно-резонансної томографії на апараті потужністю від 1,5 Тесла, виконують лабораторний аналіз крові для виявлення токсинів, УЗД, рентгенографії та інших діагностичних процедур.

Висновок

У питанні показує МРТ токсичну енцефалопатію, зазначається саме виявлення патологічних структур. Але цього буде недостатньо для встановлення точного діагнозу. Потрібні консультації вузькоспеціалізованих лікарів, хоча томографія головного мозку є одним із ключових інструментів ефективного виявлення уражених клітинних структур.

Інформація та запис на прийом