Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Туберозний склероз на МРТ

Туберозний склероз на МРТ можна виявити також під час сканування різних органів і виявлення в них пухлин. Для точнішої діагностики додатково використовують ехокардіографію, електрокардіографію, УЗД.

Що таке туберозний склероз?

Туберозний склероз – це комплексне ураження організму, внаслідок якого в людини розвиваються доброякісні пухлини в головному мозку та інших органах. Розвиток новоутворень призводить до порушень роботи різних органів і систем організму пацієнта. При захворюванні в головному мозку з’являються довгі та вузькі пухлини – тубери. Вони стають головними ознаками туберозного склерозу, що виявляються під час проведення магнітно-резонансної томографії.

Симптоми туберозного склерозу

Патологія характеризується ураженням головного мозку з поступовим посиленням симптомів. На ранніх стадіях розвитку туберозного склерозу можуть бути незначні симптоматичні прояви. Виділяють такі головні симптоми хвороби:
  • судомні напади;
  • розлади розумової діяльності;
  • гіперактивність, агресія, інші розлади поведінки;
  • ураження шкіри – світлі ділянки, шагреневі плями, пухлини.
Утворення пухлин може призводити до порушень функціонування окремих органів – серця, нирок, легень, шлунка. Багато в чому це залежить від того, в яких саме місцях з’явилися новоутворення.

Діагностика туберозного склерозу на МРТ

МРТ за туберозного склерозу дає змогу чітко розрізнити субепіндемальні вузли та кіркові туберси, які з’являються в головному мозку. Важливим є той факт, що магнітно-резонансна томографія дає змогу виявити захворювання на ранніх етапах, коли воно може протікати без серйозних симптомів. Туберозний склероз на МРТ можна виявити також під час сканування різних органів і виявлення в них пухлин. Для точнішої діагностики додатково використовують ехокардіографію, електрокардіографію, УЗД. Особливу увагу приділяють обстеженню тих систем, з боку яких є порушення. Чи показує МРТ туберозний склероз – так, у разі використання томографів потужністю від 1,5 Тесла і додаткового комплексу обстежень.

Висновок

МРТ діагностика туберозного склерозу має критичне значення для своєчасного виявлення хвороби та розробки індивідуального лікувального плану. Терапія має бути спрямована на зменшення симптоматичних проявів хвороби, і що раніше її розпочати, то сприятливіший прогноз. Однак пацієнт перебуватиме під наглядом до кінця свого життя.

Інформація та запис на прийом