Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Унковертебральний артроз на МРТ

Унковертебральний артроз на МРТ виявляється за характерними ураженнями м'язів, зв'язок, судин, нервових закінчень та кровоносних судин у ділянці шиї. Обстеження проводиться у разі виникнення скарг на болі в шиї. Крім магнітно-резонансної томографії, воно включає ультразвукову доплерографію судин шиї, КТ, рентген хребта.

Animation of a painful neck

Що таке унковертебральний артроз?

Унковертебральний артроз – це одна з форм дегенеративного ураження суглобів у ділянці шиї. Для патології характерно ураження міжхребцевих хрящів шийного відділу хребта, руйнування внутрішньосуглобових хрящів. Захворювання має прогресуючий характер, тому потребує своєчасної діагностики та лікування.

МРТ при унковертебральному артрозі дозволяє виявити ділянки суглобів, які зазнали патологічних змін. Методика відрізняється дієвістю навіть на ранніх стадіях, коли хвороба не дається взнаки серйозними клінічними проявами.

Симптоми холестерозу жовчного міхура

Ознаки унковертебрального артрозу спочатку можуть бути незначними, але згодом наростають. Можна виділити такі симптоми хвороби:

  • почуття напруженості та хворобливості м’язів шиї;
  • болі при різких поворотах голови;
  • хрускіт шиї при нахилах голови;
  • обмеження рухливості шиї;
  • різке зниження артеріального тиску.

Больовий синдром прогресує і згодом людина стикається з болючим болем у шиї при спробах повернути голову. Тому за перших ознак хвороби потрібно звертатися до лікаря та проходити комплексну діагностику.

Діагностика унковертебрального артрозу на МРТ

Унковертебральний артроз на МРТ виявляється за характерними ураженнями м’язів, зв’язок, судин, нервових закінчень та кровоносних судин у ділянці шиї. Обстеження проводиться у разі виникнення скарг на болі в шиї. Крім магнітно-резонансної томографії, воно включає ультразвукову доплерографію судин шиї, КТ, рентген хребта.

МРТ діагностика унковертебрального артрозу дозволяє встановити остаточний діагноз тільки спільно з іншими обстеженнями. Однак вона є одним із найефективніших та найбезпечніших досліджень.

Висновок

Відповідаючи на запитання, чи показує МРТ унковертебральний артроз, можна відзначити, що діагностика виявляє характерні ознаки захворювання, дегенеративно-дистрофічні ураження шийних суглобів та хрящів. Це дає підстави для розробки ефективного лікування.

Для точної постановки діагнозу необхідно пройти консультації у кількох фахівців, у тому числі невролога та ортопеда, що дозволить поставити остаточний діагноз. Чим раніше це буде зроблено, тим легше та швидше пройде лікування.

Інформація та запис на прийом