Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Васкуліт головного мозку на МРТ

Васкуліт ЦНС на МРТ можна виявити за характерними патологічними змінами мозкової структури. МРТ-діагностика застосовується разом із іншими діагностичними методами. Потрібна консультація у офтальмолога, невролога та інших фахівців. Детальне обстеження дозволить відрізнити васкуліт від подібних захворювань - енцефаліту, атеросклерозу, деменції, хвороби Альцгеймера та призначити специфічне лікування.

Що таке васкуліт головного мозку?

Васкуліт – захворювання головного мозку, спровоковане запальними процесами у стінках мозкових судин. Церебральний васкуліт стає наслідком інфекційних уражень, ревматизму, інтоксикації, онкологічних патологій. Він може мати первинну чи вторинну форму. Ознаки васкуліту головного мозку фіксуються на МРТ, що дозволяє не гаяти часу, а приступити до медикаментозного лікування хвороби.

Симптоми васкуліту головного мозку

Симптоматичними проявами мозкового васкуліту первинного чи вторинного характеру називають:

  • головний біль із наростаючою інтенсивністю;
  • підвищення м’язового тонусу;
  • тремтіння очних яблук;
  • втрата координації рухів, хиткість ходи;
  • виникнення судом та епілептичних нападів.

Для кожного пацієнта васкуліт проявляється специфічними симптомами, що пов’язано з інфекційним ураженням різних часток та зон головного мозку.

Діагностика васкуліту головного мозку на МРТ

Оскільки васкуліт характеризується неоднорідною клінічною картиною, для встановлення діагнозу необхідне проведення різних діагностичних процедур. Васкуліт головного мозку на МРТ фіксується у 50-60% випадків, переважно випадків на пізніх стадіях розвитку хвороби. Церебральний васкуліт на МРТ виявляють за такими параметрами:

  • виявлення множинних вогнищ інфекції мозкової речовини;
  • набряклість сірої речовини;
  • гіперинтенсивні вогнища на різних структурах;
  • розширення мозкових борозен.

Вогнища мають невеликий розмір і схильні до накопичення розмаїття. Найбільш ефективною формою виявлення васкуліту на МРТ є томографія у Т-2W-режимі. Вона повинна проводитись на сучасному високопольному томографі, що має потужність 1,5 Тесла та більше. Для уточнення діагнозу призначають ангіографію, аналізи крові, дуплексне сканування та інші процедури.

Висновок

Васкуліт ЦНС на МРТ можна виявити за характерними патологічними змінами мозкової структури. МРТ-діагностика застосовується разом із іншими діагностичними методами. Потрібна консультація у офтальмолога, невролога та інших фахівців. Детальне обстеження дозволить відрізнити васкуліт від подібних захворювань – енцефаліту, атеросклерозу, деменції, хвороби Альцгеймера та призначити специфічне лікування.

Інформація та запис на прийом