ВІЛ енцефалопатія на МРТ

Для виявлення ВІЛ енцефалопатії на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Важливо пройти повноцінний комплекс діагностичних процедур, що включає лабораторні аналізи крові, дослідження спинномозкової рідини, УЗД щитовидної залози, електроенцефалограму та інше.

Енцефалопатія – загальна назва неврологічних уражень мозкових клітин, які призводять до їх поступового відмирання та порушення функціонування головного мозку. Одним із видів цієї хвороби є прогресуюча лейкоенцефалопатія, яка розвивається на тлі вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Для виявлення цієї патології виконується МРТ-діагностика ВІЛ енцефалопатії. Це допоможе виявити захворювання на ранній стадії прогресування та розробити кваліфіковане лікування.

Симптоми ВІЛ енцефалопатії

ВІЛ енцефалопатія може по-різному виявлятися залежно від того, які структури головного мозку були уражені – лобова, скронева, тім’яна частка, мозок. Типові ознаки ВІЛ енцефалопатії – це вегетативні та психоемоційні порушення наступного характеру:

  • головний біль та запаморочення аж до можливої втрати свідомості;
  • поява шумів у голові;
  • проблеми концентрації уваги та погіршення пам’яті;
  • впадання в апатію, депресію, небажання жити;
  • судомні напади та параліч кінцівок.

Якщо своєчасно не призначити терапію, симптоми лише наростатимуть, супроводжуючись галюцинаціями, маренням та суттєвими змінами особистості людини. Тому МРТ при ВІЛ енцефалопатії краще пройти якнайшвидше, щоб уникнути серйозних ускладнень, небезпечних для життя пацієнта.

Діагностика ВІЛ енцефалопатії на МРТ

При підозрі на енцефалопатію у пацієнтів із ВІЛ проводиться комплекс стандартних обстежень. Він включає виявлення асоційованої енцефалопатії на МРТ під час проведення діагностики головного мозку на томографічному апараті потужністю від 1,5 Тесла та вище.

Важливо пройти повноцінний комплекс діагностичних процедур, що включає лабораторні аналізи крові, дослідження спинномозкової рідини, УЗД щитовидної залози, електроенцефалограму та інше. Адже порушення роботи головного мозку можуть бути пов’язані не лише з енцефалопатією, а й іншими патологічними впливами.

Висновок

При питанні показує МРТ ВІЛ енцефалопатію, відзначається виявлення можливих ознак відмирання клітин головного мозку. Однак магнітно-резонансна томографія обов’язково доповнюється іншими діагностичними обстеженнями для отримання повної картини стану мозкових структур та встановлення точного діагнозу.

Інформація та запис на прийом