Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Жировий гепатоз на МРТ

Через відсутність специфічних симптомів рекомендується виконувати МРТ діагностику жирового гепатозу, щоб розпочати лікування в момент, коли на органі ще не накопичилася велика кількість жирових відкладень.

Що таке жировий гепатоз?

Жировий гепатоз – поширене захворювання печінки, пов’язане із накопиченням на ній жирових відкладень. Патологія може розвиватися у людей із надмірною масою тіла, цукровим діабетом 2 типу, порушеним обміном речовин, дисбактеріозом, іншими захворюваннями. Також хвороба може стати результатом неконтрольованого прийому гормональних препаратів та інших груп лікарських засобів.

Симптоми жирового гепатозу

Виявити ознаки жирового гепатозу на ранніх стадіях формування хвороби складно, оскільки вона розвивається безсимптомно. Зазвичай, її виявляють на випадковому або профілактичному МРТ обстеженні черевної порожнини. До неспецифічних ознак патології відносяться:

  • поява слабкості та підвищеної стомлюваності;
  • хворобливі відчуття у правому підребер’ї.

Через відсутність специфічних симптомів рекомендується виконувати МРТ діагностику жирового гепатозу, щоб розпочати лікування в момент, коли на органі ще не накопичилася велика кількість жирових відкладень.

Діагностика жирового гепатозу на МРТ

МРТ при жировому гепатозі є частиною поглибленого обстеження печінки та черевної порожнини, що включає також біохімічний аналіз крові, УЗД печінки, встановлення рівня холестерину в крові. Обстеження дозволяє виявити патологічні процеси у печінкових тканинах, встановити кількість накопиченого жиру.

Виявити жировий гепатоз на МРТ можна за умови використання сучасного томографа потужністю від 1,5 Тесла і вище. Використовується діагностика із застосуванням контрастної речовини, щоб чіткіше візуалізувати проблемні місця на знімках. Процедура дозволяє уникнути хворобливої біопсії – процедури взяття матеріалу печінки для подальшого лабораторного дослідження.

Висновок

Гепатоз на МРТ може бути чітко зафіксований фахівцем, але необхідність проведення магнітно-резонансної томографії встановлюється виключно лікарем. Рекомендується проходити щорічне інструментальне обстеження черевної порожнини, що включає аналіз стану печінки.

Цей орган стикається з великою кількістю несприятливих факторів, що включають незбалансоване харчування, малорухливий спосіб життя, вживання алкоголю. Тому обстеження печінки має проводитись на регулярній основі з профілактичною метою.

Інформація та запис на прийом