Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Цироз печінки на МРТ

МРТ при цирозі печінки дозволяє виявити хворобу на початкових етапах, навіть якщо вона не дається взнаки небезпечними симптомами. Саме тому важливо якнайшвидше звертатися до лікаря для проходження поглибленої інструментальної та лабораторної діагностики печінки.

Що таке цироз печінки?

Цироз печінки – це сильне ураження печінки, яке пов’язане з незворотною заміною здорових печінкових тканин патологічними структурами. Патологія є наступною стадією інфекційного чи алкогольного гепатиту. На цьому етапі важливо якомога раніше розпочати лікування, інакше повне руйнування печінки настане через 2-4 роки, що призведе до смерті.

Симптоми цирозу печінки

Ознаки цирозу печінки посилюються у міру прогресування хвороби. У кожного п’ятого пацієнта патологія на ранніх стадіях протікає безсимптомно. Серед симптомів захворювання можна виділити:

  • біль у правому підребер’ї, інтенсивність якого планомірно наростає;
  • розлади травного процесу, у тому числі діарея, нудота, блювання;
  • пожовтіння шкірних покривів (розвиток хвороби Боткіна);
  • поява свербежу.

МРТ при цирозі печінки дозволяє виявити хворобу на початкових етапах, навіть якщо вона не дається взнаки небезпечними симптомами. Саме тому важливо якнайшвидше звертатися до лікаря для проходження поглибленої інструментальної та лабораторної діагностики печінки.

Діагностика цирозу печінки на МРТ

Повноцінна МРТ діагностика цирозу печінки спрямовано виявлення патологічних змін органу. При виконанні обстеження на томографі потужністю 1,5 Тесла та вище, фахівець виявляє збільшення перипортального простору, атрофію правої частки печінки та інші області, які торкнулися патологічного процесу.

На пізніх стадіях розвитку хвороби обстеження цирозу печінки на МРТ допомагає прийняти фінальне рішення щодо трансплантації печінки. Адже у критичній ситуації можливості врятувати печінку не існує, тож доводиться шукати донора для пересадки здорового органу.

Висновок

Виявити цироз на МРТ можна чітко і будь-яких стадіях хвороби. Саме тому процедура обов’язково включається до обстеження пацієнтів з гепатитом та іншими інфекційними або запальними ураженнями печінки. Своєчасна діагностика має критичне значення, адже тільки в цьому випадку можна буде врятувати печінку підтримуючою терапією – дієтою, прийомом лікарських засобів без потреби у трансплантації. Діагностичні процедури також включають виконання УЗД черевної порожнини.

Інформація та запис на прийом