Статті

Недоліки методу МРТ-діагностики

Неможливо промовчати про деякі недоліки МРТ як методу діагностики. Кожен пацієнт потребує повної інформації у всіх подробицях. Але ці недоліки ні в якому разі не є небезпечними, і не такі істотні. У науці немає даних про негативний вплив на здоров'я людини магнітів великої потужності. Вони більше відносяться до витрат діагностичних центрів. Необхідність створення магнітного поля з великою напруженістю вимагає величезних енерговитрат при роботі магнітно-резонансного томографа.

У той же час є пара важливих нюансів, що стосуються в першу чергу пацієнта. Досить згадати, як під час обстеження рентгеном вас просять зробити вдих або видих, або ж затримати дихання. Так ось: у МРТ низька чутливість, тому для просвічування тканин необхідно трохи більше часу в порівнянні з рентгеном. Часто побічним ефектом буває спотворення картинки від дихальних рухів (тим самим знижується ефективність дослідження таких органів як легені і серце).

Беручи до уваги, що МРТ виявляє найменші частинки, він не «бачить» таких утворень як камені, кальцифікати і деякі види патології кісткових структур. Ось і знову ми згадуємо властивості води, якої немає в кісткових тканинах. Це і служить причиною невиявлення цих структур на МРТ.

МРТ як унікальний спосіб діагностики

Як ви бачите, переваг МРТ більше ніж недоліків. Можливості МРТ насправді унікальні. Уявіть: ви клікаєте мишкою, пересуваючись по електронній карті міста. Те ж саме відбувається у випадку з МРТ. Це та ж сама карта, тільки людського організму, з можливістю збільшення потрібної клітинки в сотні разів. МРТ відкриває перед людиною нові можливості.

Інформація та запис на прийом