МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

Переваги МРТ-діагностики

Якщо порівнювати МРТ з рентгенівської комп'ютерної томографії, слід зазначити, що ці методи схожі. Їх схожість полягає в тому, що обидва використовують принцип автоматичного (за допомогою комп'ютера) сканування, обробки і отримання пошарового зображення внутрішньої структури органів.

У чому ж переваги МРТ?

Перше і найважливіше. Обидва методи мають відношення до діагностики. Найголовніше і важливе, мабуть, це випромінювання, яке використовується в томографії. Як відомо, для організму людини небажано дуже часто робити обстеження за допомогою будь-якого випромінювання. Так ось: в МРТ вимірюваною величиною є намагніченість ядер визначеного типу, тоді як при КТ-коефіцієнт поглинання рентгенівського випромінювання різними біологічними тканинами, тобто в МРТ небезпечні рентгенівські промені замінені радіохвилями. Така зміна відразу ж зняло обмеження по групах пацієнтів. МРТ-діагностику можуть проходити навіть діти і вагітні. Але це не означає, «що не заборонено, то все можна». Про обмеження МРТ можна буде прочитати тут. Завдяки впровадженню радіохвиль знімається поняття променевого навантаження як на пацієнта, так і на лікаря. Це ж зміна відкидає необхідність застосування особливих засобів захисту персоналу і навколишнього середовища від випромінювання. Друга перевага це “чутливість” методу до важливих речовин, як наприклад водню. І варто зауважити, що контрастність зображення на томограмі забезпечує саме та сама різниця водню в різних ділянках органів і тканинах (природно, що найбільше водню саме в м’яких тканинах і їх “прозорість” більш ніж висока). Обстеженню навіть не заважає фон, безпосередньо що йде від кісткових тканин, так як мала кількість водню призводить до своєрідної “непробивною стінці”. Третя перевага теж полягає в чутливості до різних хімічних зв’язків у різних молекул, що підвищує контрастність картинки. Кожна речовина має особливе дію і відображення. Якщо ж вода має властивість “прозорості”, а кісткова тканина “темного фону”, то інші речовини балансують на межі півтонів. Четверте перевага МРТ полягає в здатності досліджувати об’єкти, що мають розмір у багато разів менше сантиметра. З небувалою легкістю можна заглянути всередину організму і розглянути все до найдрібніших частинок. П’ята перевага і остання – МРТ дозволяє легко розглянути для докладного вивчення не тільки поперечні зрізи, але і поздовжні.

Інформація та запис на прийом