Енцефалопатія Хашимото на МРТ

Для виявлення енцефалопатії Хашимото на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Процедура дозволяє виявити уражені ділянки головного мозку.

Енцефалопатія Хашимото – це різновид патологічного ураження головного мозку, пов’язаний із тиреоїдитом Хашимото. Вона відноситься до рідкісних аутоімунних захворювань, які виявляються з періодичністю кілька випадків на сто тисяч осіб. Для виявлення патологічного процесу застосовується МРТ діагностика енцефалопатії Хашимото. Процедура сприяє виявленню осередків хвороби для встановлення діагнозу та розробки ефективного лікувального плану.

Симптоми енцефалопатії Хашимото

Цей різновид патологічного ураження головного мозку супроводжується різноманітними неврологічними та психічними розладами. Можна виділити такі ознаки енцефалопатії Хашимото:

  • проблеми з координацією у часі та просторі;
  • головний біль та напади епілепсії;
  • складності із запам’ятовуванням інформації;
  • порушена координація рухів та параліч тіла.

Психічні порушення можуть бути гострими, що розвиваються за кілька годин або плавними з наростанням інтенсивності протягом декількох тижнів. У будь-якому випадку рекомендується при підозрах пройти МРТ при енцефалопатії Хашимото, щоб підтвердити або спростувати побоювання.

Діагностика енцефалопатії Хашимото на МРТ

Ключовим показником виявлення хвороби є визначення рівня антитиреоїдних антитіл. Хоча для безпомилкової постановки діагнозу необхідна комплексна діагностика, яка включає, зокрема, і перевірку на енцефалопатію Хашимото на МРТ. Процедура дозволяє виявити уражені ділянки головного мозку.

Діагностика виконується на томографічних апаратах, що мають потужність не менше 1,5 Тесла, для чіткої візуалізації патологічних вогнищ. Обстеження доповнюється клінічними аналізами крові на гормони, УЗД щитовидної залози, електроенцефалограмою, дослідженням ліквору (спинномозкової рідини).

Висновок

При відповіді на запитання чи показує МРТ енцефалопатію Хашимото, слід розуміти, що сама собою магнітно-резонансна томографія буде обмежено інформативною. Секретом постановки точного діагнозу та його диференціації від інших захворювань головного мозку є комплексність та застосування якісного діагностичного обладнання. Чим раніше поставити діагноз, тим ефективнішим буде лікувальний процес.

1.5/5 - (2 votes)

Інформація та запис на прийом