Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!
Статті

Що означає термін "МРТ"

Магнитно-резонансна томографія - томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища ядерного магнітного резонансу.
мрт или магнитно-резонансная томографияЯкщо звернутися до медичного словником за тлумаченням, він видасть вам ось такоe хитромудре і громіздке визначення, яке не кожен і зрозуміє.

МРТ що це таке?

«Магнітно-резонансна томографія – томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища, ядерного магнітного резонансу. Метод МРТ заснований на вимірюванні електромагнітного відгуку ядер атомів водню на порушення їх певною комбінацією електромагнітних хвиль в постійному магнітному полі високої напруженості».

Важкувато, чи не так? Ви можете прочитати раз десять і не вникнути в суть, схопитися за голову і запитати себе «навіщо мені це потрібно?». Так найчастіше надходять люди. Але трохи краще для вас буде, якщо все, що ви не знаєте, ви спробуєте зрозуміти. І в першу чергу, якщо це стосується вашого ж здоров’я. Якщо пояснити це людською мовою, то все виходить набагато простіше. Перше слово, яке викликає сумнів в розумінні терміну МРТ – це «томографічний». Насправді томографія – нешкідливий метод дослідження по верствам внутрішньої структури об’єкта за допомогою світлових променів. Оскільки промені просвічують об’єкт в різних пересічних напрямах, можна отримати точне і чітке зображення певного об’єкта.

Зверніть вашу увагу на словосполучення «фізичне явище ядерного магнітного резонансу». Ще зі шкільного курсу фізики ви знаєте, що фізичним явищем можна вважати все, що виявляється за допомогою фізичних дій, як, наприклад, шум, рух і переміщення твердих тіл, блискавка, фотоспалах і т.д. Ядерний магнітний резонанс – це відносно новий вид отримання зображення внутрішніх органів. І якщо підсумувати всі значення, то можна сказати, що як люди бачать днем за допомогою сонця, то так само за допомогою спеціальних хвиль можна отримати чітке і точне зображення певного органу. МРТ не тільки надає можливість дивитися крізь шкіру, але і більш точно помічати можливі новоутворення, наприклад пухлини.

Якщо ж ви зовсім не знайомі з цим методом, то для легшого сприйняття ви можете порівняти МРТ з рентгеном. Так, лікарі відразу ж скажуть, що це різні речі, але для непосвяченого людини так буде простіше. Звичайно, технології різні, але результат той же. На рентгенівському знімку ви отримуєте картинку, але більш обмежену, ніж МРТ-зображення. Якщо ж вам стало цікаво почитати про цей метод, детальну інформацію ви можете почитати на нашому сайті.

4.4/5 - (5 votes)

Інформація та запис на прийом