Енцефалопатія Верніке на МРТ

Для виявлення енцефалопатії Верніке на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Це одна з найбільш інформативних методик виявлення недостатнього вироблення тіаміну. Обстеження дозволяє оцінити стан таких структур, як таламус, гіпоталамус, встановити осередки патологічного ураження, відрізнити енцефалопатію від захворювань із схожими симптоматичними проявами.

Енцефалопатія Верніке – це різновид нейрометаболічного порушення, при якому знижується кількість тіаміну, що виробляється організмом (вітаміну В1). Патологія вражає стовбур та кору головного мозку, білу речовину та в кілька разів частіше зачіпає чоловіків. Її також називають алкогольною енцефалопатією, бо часто причиною розвитку хвороби стає зловживання алкоголем. МРТ діагностика енцефалопатії Верніке допоможе своєчасно виявити захворювання та призначити кваліфіковане лікування.

Симптоми енцефалопатії Верніке

Алкогольна енцефалопатія може мати гостру або хронічну форму. Вирізняють такі ознаки енцефалопатії Верніке:

  • порушена координація рухів та розумових процесів;
  • сплутаність свідомості та втрата орієнтації у просторі;
  • втрата пам’яті, заповнення провалів придуманими фактами;
  • ураження нервових закінчень, які відповідають за рух ока.

Якщо не відреагувати на зазначені вище симптоматичні прояви, згодом може розвинутись сепсис, респіраторні інфекції, що зрештою призведе до смерті для людини. Тому МРТ при енцефалопатії Верніке необхідно пройти якомога раніше, щоб уникнути такого сумного розкладу подій та повернутися до повноцінного життя.

Діагностика енцефалопатії Верніке на МРТ

Виявлення енцефалопатії Верніке на МРТ є однією з найбільш інформативних методик виявлення недостатнього вироблення тіаміну. Обстеження дозволяє оцінити стан таких структур, як таламус, гіпоталамус, встановити осередки патологічного ураження, відрізнити енцефалопатію від захворювань із схожими симптоматичними проявами.

Діагностика проводиться на томографічних апаратах потужністю від 1,5 Тесла та вище, що дозволяє виявляти нейронні порушення навіть на ранніх стадіях їх розвитку. Таким чином, можна виявити хворобу навіть при незначних симптомах, поки вона не завдала істотної шкоди організму.

Висновок

При використанні інноваційних томографів можна однозначно ствердно відповісти на запитання, чи МРТ показує енцефалопатію Вернике. Діагностику рекомендується проходити регулярно з профілактичною метою, щоб оцінити стан структур головного мозку та попередити розвиток серйозних патологій.

Інформація та запис на прийом