Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Гліома на МРТ

Поява перших ознак гліоми потребує негайної комплексної діагностики. Однією із ключових складових цього процесу є магнітно-резонансна томографія. Аналіз гліоми на МРТ дозволяє встановити її локалізацію, структуру, стадію розвитку та ступінь інфільтрації. Від цих даних залежить грамотна технологія лікувальної тактики.

Що таке гліома?

Гліома стовбура головного мозку – пухлинний патологічний процес, який зачіпає гліальні клітини в районі з’єднання спинного та головного мозку. В результаті виявляється негативний вплив на нервові центри, що відповідають за рухову активність, дихання та серцебиття. МРТ діагностика гліоми дозволяє встановити локалізацію гліальних пухлин різного виду – астроцитом, епендимом та олігодендрогліом. Гліома є найбільш поширеним видом мозкових новоутворень, які можуть розвинутись у будь-якому віці.

Симптоми гліоми

Пухлина має схильність до поступового збільшення, через що зростає тиск на нервові центри. Це провокує такі ознаки гліоми:

  • порушена орієнтація у просторі, запаморочення;
  • зір падає, виникає роздвоєність зображення;
  • мова стає невиразною;
  • посилення головного болю в ранковий період;
  • поява нудоти та блювання навіть без прийому їжі.

Симптоматичні прояви варіюються в залежності від того, які гліальні клітини були порушені пухлиною. Щоб точно встановити діагноз і призначити ефективне лікування, МРТ виконується при гліомі.

Діагностика гліоми на МРТ

Поява перших ознак гліоми потребує негайної комплексної діагностики. Однією із ключових складових цього процесу є магнітно-резонансна томографія. Аналіз гліоми на МРТ дозволяє встановити її локалізацію, структуру, стадію розвитку та ступінь інфільтрації. Від цих даних залежить грамотна розробка лікувальної тактики.

МРТ дозволяє лікарям надалі провести біопсію гліоми – взяти зразки атипових патологічних клітин для лабораторного дослідження. Клітинна огорожа проводиться тільки в ситуаціях, коли це не призведе до погіршення стану пацієнта.

Висновок

Гліома є швидкопрогресуючим захворюванням головного мозку. Для сприятливого результату важливо виявити пухлину якомога раніше. Однозначно можна сказати, чи МРТ показує гліому. Діагностика має ключове значення і краще провести її при виникненні навіть несуттєвих симптомів з боку головного мозку – мігрені, слабкість, швидку стомлюваність. Рекомендується проходити профілактичні обстеження, оскільки пухлини можуть розвиватися безсимптомно на ранніх етапах формування.

Інформація та запис на прийом