Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Холестеатома на МРТ

МРТ діагностика холестеатоми дає можливість встановити специфічний характер новоутворення, особливості його прогресування для окремої людини. Це гарантує розробку більш ефективного терапевтичного плану для якнайшвидшого одужання.

Otitis media, a group of inflammatory diseases of the middle ear, 3D illustration

Що таке холестеатома?

Холестеатома вуха (піраміди скроневої кістки) – пухлиноподібна структура доброякісного характеру, яка є ускладненням прогресуючого отиту. Вона утворюється із клітин епідермісу, покритих оболонкою із сполучної тканини. Візуально є масою білуватого кольору, яка формується в середньому вусі і нагадує пухлину (хоча нею не є).

Холестеатома є наслідком незалікованого отиту, який набув хронічного характеру. Тому, щоб уникнути цієї патології, важливо розпочинати лікування після виявлення перших ознак отиту.

Симптоми холестеатоми

Ознаки холестеатоми схожі на ті, що виникають у хворих на отит:

  • виділення гнійного вмісту з вуха;
  • погіршення слуху, підвищення порога чутності;
  • поява запаморочення, асиметрія обличчя;
  • неприємний запах виділень з вуха.

МРТ при холестеатомі дозволяє виявити характер патологічних процесів у вусі навіть на ранніх стадіях їх розвитку. Діагностика виконується разом із візуальним оглядом та іншими видами обстежень.

Діагностика холестеатоми на МРТ

Холестеатома піраміди скроневої кістки на МРТ визначається під час проведення рутинної магнітно-резонансної томографії без посилення контрастною речовиною. Томографи потужністю 1,5 Тесла та вище дозволяють виявити утворення величиною від 2 мм і більше. Діагностика дозволяє отримати Т2 зважені знімки, на яких чітко видно структуру патології.

МРТ діагностика холестеатоми дає можливість встановити специфічний характер новоутворення, особливості його прогресування для окремої людини. Це гарантує розробку більш ефективного терапевтичного плану для якнайшвидшого одужання.

Висновок

Можна дати однозначно ствердну відповідь на запитання, чи МРТ показує холестеатома. Це один із найбільш ефективних варіантів з діагностування патології середнього вуха навіть на ранніх етапах формування. Однак для уточнення діагнозу додатково проводять візуальний огляд вуха отоларингологом, комп’ютерна томографія скроневих кісток, мікроскопічне обстеження структур вуха.

Чим всебічнішим буде огляд холестеатоми, тим детальніший і продуктивніший план лікування можна розробити. Важливо диференціювати хворобу від холестеролової гранульоми, сірчаної пробки, абсцесу середнього вуха.

Інформація та запис на прийом